Aktualności
Tucholanka Zakłady Mięsne Skiba Tuchola - Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 5:19,2995:3298)
Ekipa Pilicy (nasi zawodnicy na niebiesko) przed pierwszym pojedynkiem z Tucholanką w tomaszowskiej kręgielni
W niedzielę rozegrana została dziesiąta kolejka superligi kręglarskiej. Pilica wykonała zadanie i zdobyła kolejne dea punkty i dodatkowo bonus. Z sześcioma zwycięstwami awansowała na trzecie miejsce.
Tucholanka Zakłady Mięsne Skiba Tuchola - Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 5:19,2995:3298).
Pozostali w grze o medal - Kręglarstwo klasyczne – drużynowe mistrzostwo Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1328) z 15 stycznia 2016 r.
Ekipa Pilicy (nasi zawodnicy na niebiesko) przed pierwszym pojedynkiem z Tucholanką w tomaszowskiej kręgielni
Kręgle o medale
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1328) z 15 stycznia 2016 r.
Trwają 22 Indywidualne Mistrzostwa Tomaszowa w Kręglach, których organizatorami są Zarząd Miejskiego TKKF. Piąty tur niej klasyfikacyjny wygrali Bożena Polak i Tomasz Dziubecki. Turniej był bardzo podobny do poprzedniego. W rywalizacji mężczyzn Dziubecki w 40 rzutach do pełnych wykulał 258 punktów i tylko o punkt wyprzedził Szymona Napierałę. Trzecie miejsce zajął Tomasz Wojciechowski (251 pkt) i Dalsza kolejność: 4. Łukasz H e ni g 246,5. Leszek Plich 243,6. Artur Wojtalczyk 242,7. Maciej Słowiński 237, 8. Sebastian Wiskowski 229, 9. Klaudiusz Dębowski 227, 10. Adam Iwanicki 226. W rywalizacji pań Polak przewróciła 248 kołków. Druga była Anna Śliwińska 239, trzecia Marta Miarka 226, czwarta Danuta Dziubecka 221, piąta Monika Ant-czak 211, a szósta Monika Dębieć 211. W sezonie 2015/16 zostanie rozegranych dziesięć mistrzowskich turniejów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Plich, który zgromadził650 pkt. Drugi jest Dziubecki (645), trzeci Wojtalczyk (615), czwarty Napierała (605), piąty Ilenig (580), a szósty Sobierski (575). Na czele pań jest Polak (730), która wyprzedza Miarkę (695), Śliwińska (690), Dziubecka (650) i Antczak (620). W imprezie prowadzone są dwie dodatkowe klasyfikacje. W pierwszej o puchar „Parkiet-Domu" nagrodzony zostanie zawodnik, który straci najwięcej kołków we wszystkich turniejach łącznie. Liderem jest Plich (1209), przed Wojtalczykiem (1191), Napierała (l 188) i Polak (1184). W drugiej klasyfikacji puchar Andrzeja Kucharczyka przypadnie kręglarzowi, który uzyska najlepszy wynik w jednym turnieju w całym cyklu. Na prowadzeniu jest dwóch zawodników. Dziubecki zrównał się punktami z liderującym od świąt Wojtakrzykiem (obaj po 258 pkt). Kolejny turniej 21 stycznia Organizatorzy zapraszają do udziału w turniejach wszystkich chętnych, którzy ukończyli trzynaście lat i nie są zawodnikami zrzeszonymi w Polskim Związku Kręglarskim. Wpisowe wynosi 4 zł.
Powiedzieli nam: Jan Szymański, Wiesław Kmiecik, Kazimierz Kowalczyk, Witold Bańka, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Powiedzieli nam:
Jan Szymański (medalista olimpijski, mistrz Polski w wieloboju i na 5000 m):
Przedmistrzostwami Polski miałem dwa tygodnie przerwy od lodu. Zaraz po zawodach Pucharu Świata na początku grudnia wyjechałem na zgrupowanie na Gran Canarię. Tam dużo było jazdy na rowerze i treningu specjalistycznego, ale bez łyżew. W Tomaszowie znowu musiałem przestawić się na ściganie na lodzie. Te zawody były doskonałą próbą przed mistrzostwami Europy. Organizatorzy zadbali o oprawę zawodów. Zamontowano nowebandy, dzięki którym na torze było znacznie bezpieczniej. Na pogodę nie mieli wpływu. Były obawy, czy zawody w ogóle uda się rozegrać. Jednak udało się przygotować obiekt. Obsługa stanęła na wysokości zadania. Trochę się ochłodziło i jakość lodu w drugim i trzecim dniu startów się poprawiła. Potrzebujemy w kraju zadaszonych obiektów, na których moglibyśmy trenować przez cały rok. Jak widać po zawodach, w Tomaszowie młodzież chętnie trenuje łyżwiarstwo, tylko trzeba stworzyć jej odpowiednie warunki. Jeden z krytych torów powinien powstać w Tomaszowie. W połączeniu z bazą ośrodka w Spale byłby obiektem nie tylko dla polskich łyżwiarzy. Na razie wszystko jest na etapie uzgodnień, projektów. To wszystko przeciąga się w czasie. Zanim powstanie nowa hala, minie jeszcze sporo czasu. To już chyba będzie tor dla naszych następców.
Nie zapomniał jak się jeździ
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Paweł Abratkiewicz, trener kadry rosyjskich łyżwiarek, na kilka dni przyjechał do domu. Nie mogło go zabraknąć na torze. 10 lat temu zakończył sportową karierę, ale nie zapomniał, jak się jeździ na łyżwach. Wystartował nawet w maratonie nocnym.
- Przyjechał pan na święta do domu...
- Właściwie Boże Narodzenie spędziłem w tym roku w Rosji.
26 i 27 grudnia mieliśmy mistrzostwa kraju. Na początku stycznia znowu wyjeżdżam na mistrzostwa Europy, później Puchar Świata i mistrzostwa świata. Do domu wrócę dopiero w drugiej połowie lutego.
- Czyli akurat zdążył pan na mistrzostwa w Tomaszowie. Jak się panu podobały te zawody?
- Takiej imprezy, zorganizowanej z takim rozmachem, dawno tutaj nie było. Za moich czasów, kiedy jeszcze startowałem, rozgrywano w Tomaszowie najczęściej mistrzostwa w sprintach albo w wielobojach, ale rywalizacji na dystansach to na tym torze nie pamiętam. To nie było takie zwykle ściganie, tylko po to, żeby się odbyło. Widać było świąteczną atmosferę i zainteresowanie zawodami. Tomaszów żyje łyżwiarstwem.
- Myśli pan, że może być to zaczątek czegoś większego? Od kilku lat mówi się o zadaszeniu jednego z torów lodowych w Polsce.
Pod uwagę był brany również Tomaszów.
- Jakieś rozmowy już były prowadzone. Przychylne temu pomysłowi są władze miasta. Nie musi być to wielki pałac sportu.
Projekt hali jest już właściwie gotowy. Za 30 milionów możemy mieć obiekt, który będzie służył nie tylko łyżwiarzom, ale również sportowcom innych dyscyplin. Zadaszony obiekt jest niezbędny.
Zbigniew Bródka: Chciałbym częściej przyjeżdżać do Tomaszowa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Mistrz olimpijski z Soczi był największą gwiazdą mistrzostw Polski. Na torze w Tomaszowie był najlepszy aż w trzech konkurencjach. Na tym obiekcie trenował już jako nastolatek.
Radke Trzy złote medale na dystansach, srebro w wieloboju i brąz na 500 m. Wygląda na to, że wraca pan do wysokiej formy. Początek sezonu miałem słaby. Cieszę się, że w końcu powoli dochodzę do dobrej dyspozycji. To nie jest jeszcze optymalna forma, ale start w Tomaszowie pokazał, że jestem na właściwej drodze. Wiedziałem, ile przepracowałem. W okresie przygotowawczym zrobiłem chyba najwięcej w całej karierze, jeśli chodzi o siłę i wytrzymałość. Czułem się mocny, ale wyników nie było. Wiem, że to przyniesie efekt w kolejnych zawodach.
Łyżwiarskie święto na torze Pilica
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Kadrowicze i olimpijczycy wystąpili w rolach głównych podczas mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które na zakończenie 2015 roku odbyły się w Tomaszowie. W wieloboju pań najlepsze okazały się srebrne olimpijki z Soczi. Wygrała Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) przed Luizą Złotkowską (Cuprum Lubin). Wśród panów brązowy medalista olimpijski w drużynie Jan Szymański (AZS AWF Poznań) wyprze-dził mistrza olimpijskiego na 1500 m Zbigniewa Bródkę. Ta czwórka królowała też na dystansach. Bródka zdobył trzy złota, srebro i brąz, a Szymański złoto i dwa srebra. Czerwonka zgarnęła po dwa złote i srebrne krążki, a Złotkowska raz wygrała i dwukrotnie była druga. Obja-wieniem była 19-letnia Kaja Ziomek, królowa sprintu. My cieszyliśmy się z medali Aleksandry Kapruziak z Pilicy, która po raz pierwszy indy-widualnie wdarła się na podium w rywalizacji seniorek i królowała wśród młodzieżowców. Do tego dwa medale zdobyły nasze reprezentacje w biegach drużynowych.
Tomaszowianie na lodzie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Przedstawiamy wyniki naszych panczenistów: kobiety
500 m (dwa biegi) l. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 40,95 i 41,13,3. Aleksandra Kapruziak 42,61 i 41,99, 7. Karolina Bosiek 42,68 i 42,47, 11. Izabela Tejchman (obie Dziewiątka) 46,83 i 46,25,13. Magdalena Bożyk 50,77 i 50,12,14. Katarzyna Bastrzyk 50,55 i 51,16,15. Olga Kaczmarek 59,67 i 46,36 (wszystkie Pilica), 1000 m 1. Czerwonka 1.22,08, 4. Bosiek 1.25,01, 6. Kapruziak 1.36,16, 12. Gąsecka 1 .27,93,13. Jabrzyk 1 .29,91, 14. Tejchman 1.35,19, 16. Kaczmarek 1.37,18, 17. Agata Jabłońska 1.37,63, 18. Katarzyna Ulkowska 1.37,85, 20. Bożek 1.49,71, 21. Bastrzyk 1.50,34,
1500 m - 1. Czerwonka 2.05,20, 6. Bosiek 2.12,06, 7. Kapruziak 2.12,43, 10. Gąsecka 2.16,55, 12. Jabrzyk 2.20,00, 13. Jabłońska 2.28,06, 15. Tejchman 2.29,67, 17. Ulkowska 2.36,10, 18. Bastrzyk 2.48,18, 19. Bożyk 2.56,31,
3000 m - 1. Luiza Złotkowska 4.30,51, 8. Bosiek 4.50,02, 9. Kapruziak 4.51,00, 10. Gąsecka 4.57,20, 11. Jabrzyk 5.06,40, 12. Jabłońska 5.20,12 (FR), 14. Ulkowska 5.34,93, 16. Tejchman 5.46,58,
wielobój 1. Czerwonka 169,331, 6. Bosiek 177,541, 8. Kapruziak 178,333, 10. Gąsecka 182,814, 11. Jabrzyk 186,997, 12. Jabłońska 200,321, 13. Tejchman 202,078, 15. Ulkowska 204,529.
Możesz zostać mistrzem - Łyżwiarstwo szybkie - ścigali się najmłodsi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.

Najlepsze łyżwiarki w kategorii 13 lat. Zwyciężyła Daria Kopacz (w środku) przed Zofią Plutą (od lewej) i Natalią Krześlak
Noworoczne kulanie - Początek sportowego roku w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Najbardziej wytrwali kręglarze, którzy 1 stycznia doczekali do dekoracji triumfatorów noworocznego turnieju
Jeszcze walczą o medal - Kręglarstwo klasyczne – rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Kręglarze z Tomaszowa i Tarnowa Podgórnego przed rozpoczęciem pojedynku na szczycie
Nauczyciele na kręgielni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Uczestnicy kręglarskich zmagań nauczycieli po zakończonym turnieju
III dzień - 28-30.12.2015r. Mistrzostwa Polski dystanse i wielobój
Minister Sportu w rozmowie z Prezydentem Marcinem WITKO, Prezesem PZŁS Kazimierzem Kowalczykiem i pierwszym trenerem Zbigniewa Bródki - Mieczysławem Szymajdą
MP: w biegach drużynowych AZS AWF Katowice i GKS Stoczniowiec Gdańsk
Biegi drużynowe zakończyły rywalizację drugiego dnia mistrzostw Polski na dystansach i w wieloboju. W konkurencji kobiet ze zwycięstwa cieszyły się Magdalena Czyszczoń, Urszula Włodarczyk i Katarzyna Woźniak. Zespół AZS AWF Katowice uzyskał 3.28,18.
I dzień - 28-30.12.2015r. Mistrzostwa Polski dystanse i wielobój
Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów
Pierwszymi zwycięzcami Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach zostali:
Natalia Czerwonka - MKS Zagłębie Lubiń na 1500m
Zbigniew Bródka - UKS Błyskawica Domaniewice na 3000m
Brązowy medal Aleksandry Kapruziak na 1500m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
MP: Kaja Ziomek i Artur Nogal prowadzą na półmetku 500 m
XXXI NOWOROCZNY TURNIEJ KREGLARSKI - 1.01.2016r.
Bożena POLAK wygrała XXXI NOWOROCZNY TURNIEJ KREGLARSKI O Puchar Prezesa KS
PILICA Jana Śnioszka.
Wystartowało 30 zawodników . Organizatorzy dziękują Panu Dominikowi Adamczykowi za sponsorowanie turnieju.
Wszystkiego najlepszego w nowym 2016 roku.
Do zobaczenia za rok o tej samej porze !!!
19-20.12.2015r.- OZD OTTO Ice Challenge Ogólnopolskie Zawody Łyzwiarskie dla dzieci I Ty możesz zostać mistrzem
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
























