Aktualności
Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1220) z 6 grudnia 2013 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend w Warszawie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza w tym roku impreza dla najmłodszych łyżwiarzy odbyła się na torze lodowym Stegny. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów Tomaszowa. Nasi młodzi panczeniści wypadli bardzo dobrze, zajmując wiele miejsc na podium. W kategorii dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Aleksandra Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Czwarta była Natalia Krześlak, dziesiąta Angelika Chmal, dwunastaWeronika Pecyna, a piętnastaWeronika Brajtkrojc. Wśród dziewczyn 12-nastoletnich druga była Natalia Głowacka z Dziewiątki, a tuż za nią znalazła się Jagoda Owczarek z Pilicy. Czwarte miejsce przypadło Katarzynie Deli. W wieloboju trzynastolatek z kompletem czterech zwycięstw wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, szósta Karolina Świnoga, a dziesiąta Ewa Machowczyk (wszystkie Dziewiątka). Kategoria dziewcząt do 14 lat została zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. Dziewiąta była Iga Kaczmarek z Pilicy. Dziewiątka wygrała klasyfikację drużynową dziewcząt z dorobkiem 48 punktów. Pilica była trzecia. Z chłopców najsłabiej wypadli najmłodsi do 11 lat. Jakub Brzostowicz był szósty, Wiktor Wuls dziesiąty, Ernest Kołodziejczyk dwunasty, SzymonWojtakowski czternasty, a KacperAbratkiewicz szesnasty. Wielobój 12-latków wygrał Jakub Dymkowski przed Patrykiem Kacperkiem, a czwarty był Oskar Kowalski (wszyscy IKUS 9). Kamil Rybiński z Pilica był siódmy. Wśród 13-latków mieliśmy tylko jednego reprezentanta, ale jak silnego. Wiktor Grzybek (IUKS 9) trzykrotnie wygrał bieg na 500 metrów, a na 1 km był drugi, co dało mu zwycięstwo w wieloboju. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek z dziewiątki, który wygrał wszystkie wyścigi czternastolatków. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej ustąpili jedynie UKS 3 Milanówek. Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 12, a SP nr 1 była czwarta. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców drugie miejsce zajęła „dwunastka”. „Jedynka” była piąta, a „szóstka” dziesiąta. Nasze Gimnazjum nr 6 zajęło szóste miejsce. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w Tomaszowie, podczas pierwszych zawodów padło dużo rekordów życiowych tomaszowskich łyżwiarzy. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Zawodnicy, którzy nie mieli możliwości wejścia na lód, wystartują w kolejnych zawodach, które w połowie grudnia mają się odbyć w Tomaszowie.

Wicemistrzynie z Pilicy - Młodzież na kręgielni – Mistrzostwa Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 47 (1218) z 22 listopada 2013 r.
W miniony weekend we Wronkach odbyły XXVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XXIII Mistrzostwa Polski Par Juniorów w Kręglarstwie klasycznym. Rywalizowało w nich 47 zawodniczek i zawodników z jedenastu polskich klubów. Wśród nich była dość skroma, pięcioosobowa elipa Pilicy, która zdobyła jeden medal. Na podium stały nasze juniorki. Tomaszowianki zmagania mistrzowskie zaczęły obiecująco. Agata Kalinowska w eliminacjach była najlepsza z wynikiem 559 punktów. Nieco gorzej kulałaMagdalena Zielińska. Strąciła tylko 520 kręgli, co dało jej jedenaste miejsce, pierwsze poza finałem. Na szczęście wynik ten pozwolił tomaszowiankom na zdobycie srebrnego medalu w parach. Wygrały Patrycja Kicińska i Małgorzata Leopold zAlfy-Vector Tarnowo Podgórne z wynikiem 1087 pkt (548 i 539).
Mistrzami Polski juniorów w parach zostali Bartosz Krug i SzymonAdamczyk z Dziewiątki-Amigi Wronki z wynikiem 1214 pkt. Ten pierwszy uzyskał aż 634 pkt, a drugi dołożył 580 pkt. Zawodnicy Pilicy Piotr Kozłowski i Maciej Witek musieli zadowolić się czwartym miejscem. Uzyskali 1092 pkt (549 + 543). Niedziela była zupełnie nieudana dla Zielińskiej.Wfinale kulała fatalnie i przewróciła tylko 502 kołki, co było najsłabszym wynikiem dnia. Łączny wynik 1061 pkt zepchnął ją aż na dziewiąte miejsce. Finał juniorów był rewelacyjny. Takiej rywalizacji nie powstydziliby się seniorzy. Najlepsi znów kulali ponad 600 pkt. Po eliminacjach liderem był Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno (646 pkt), który wprzedzał Kruga. W niedzielę obydwaj zagrali tak samo – po 603 pkt. Złoto przypadło więc lesznianinowi. Piliczanie po eliminacjach byli w połowie w stawki. W niedzielnym finale nie potrafili się poprawić. Ostatecznie Kozłowski był ósmy z wynikiem 1083 pkt (finał 534), a Witek dziewiąty 1075 pkt (532). We Wronkach startowała jeszcze Urszula Pietrzyk, ale wynik 503 pkt dał jej zaledwie 17 miejsce. Trenerem kręglarzy w Pilicy jest Paweł Ciesielski.

Najlepsze pary juniorek w Polsce. Od lewej stoją kręglarki Pilicy
Seria zwycięstw przerwana
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 46 (1217) z 15 listopada 2013 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w siódmej kolejce doznali pierwszej porażki i to dotkliwej. W starciu z wicemistrzem
Polski nie mieli nic do powiedzenia i nie wywalczyli nawet punktu. Wygląda na to, że najlepsza
obecnie drużyna w kraju jest poza zasięgiem wszystkich rywali.
Polonia 1912 Leszno – Pilica Tomaszów 2:0 (5:0, 10:6, 2390:2301).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Lesznie wcale nie był tak jednostronny, jak to można wnioskować z wyniku.Wdwóch pojedynkach tomaszowianie mieli szansę na wygraną, ale minimalnie przegrali. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Pilicy.Wpierwszej turze piliczanie ponieśli dwie porażki po 1:3. Konrad Mocarski przegrał 572:602, a Michał
Dębicki 576:608. Jak widać, nasi kręglarze kulali nieźle, ale trafili na znakomicie dysponowanych gospodarzy.
W drugiej turze walka była wyrównana i tomaszowianie zremisowali na torach 2:2, ale okazali się gorsi kręglami. Tadeusz Śliwiński przekroczył magiczną barierę 600 punktów, ale i tak przegrał 607:628. Maciej Witek był mniej skuteczny i uległ rywalowi 546:552.
Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2390:2301 i kolejne dwa punkty zapisano na konto Polonii, który została liderem, spychając Pilicą na drugie miejsce.
***
W siódmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2285:2381),
Dziewiątka Amica II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2199:2372),
Sokół Brzesko – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7, 2145:2144),
pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 6 12 25-5
2. Pilica 6 10 24-6
3. Alfa-Vector II 6 10 23-7
4. Alfa-Vector I 6 818,5-11,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 7 4 12-23
7. Sokół 6 411,5-18,5
8. Tucholanka 7 2 8-27
9. Dziewiątka I 6 0 5-25
Mecze ósmej kolejki zaplanowane są dopiero na 1 grudnia. Pilica znów zagra na wyjeździe. Kolejny mecz na szczycie rozegra w Tarnowie Podgórnym z Alfa-Vector I.
Przerwana seria gier bez porażek
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w siódmej kolejce doznali pierwszej porażki i to dotkliwej. W starciu z wicemistrzem
Polski nie mieli nic do powiedzenia i nie wywalczyli nawet punktu. Wygląda na to, że najlepsza
obecnie drużyna w kraju jest poza zasięgiem wszystkich rywali.
Polonia 1912 Leszno – Pilica Tomaszów 2:0 (5:0, 10:6, 2390:2301).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Lesznie wcale nie był tak jednostronny, jak to można wnioskować z wyniku.Wdwóch pojedynkach tomaszowianie mieli szansę na wygraną, ale minimalnie przegrali. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Pilicy.Wpierwszej turze piliczanie ponieśli dwie porażki po 1:3. Konrad Mocarski przegrał 572:602, a Michał
Dębicki 576:608. Jak widać, nasi kręglarze kulali nieźle, ale trafili na znakomicie dysponowanych gospodarzy.
W drugiej turze walka była wyrównana i tomaszowianie zremisowali na torach 2:2, ale okazali się gorsi kręglami. Tadeusz Śliwiński przekroczył magiczną barierę 600 punktów, ale i tak przegrał 607:628. Maciej Witek był mniej skuteczny i uległ rywalowi 546:552.
Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2390:2301 i kolejne dwa punkty zapisano na konto Polonii, który została liderem, spychając Pilicą na drugie miejsce.
***
W siódmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2285:2381),
Dziewiątka Amica II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2199:2372),
Sokół Brzesko – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7, 2145:2144),
pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 6 12 25-5
2. Pilica 6 10 24-6
3. Alfa-Vector II 6 10 23-7
4. Alfa-Vector I 6 818,5-11,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 7 4 12-23
7. Sokół 6 411,5-18,5
8. Tucholanka 7 2 8-27
9. Dziewiątka I 6 0 5-25
Mecze ósmej kolejki zaplanowane są dopiero na 1 grudnia. Pilica znów zagra na wyjeździe. Kolejny mecz na szczycie rozegra w Tarnowie Podgórnym z Alfa-Vector I.
Seria zwycięstw trwa - 6 kolejka Superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1215) z 1 listopada 2013 r.
Udany początek sezonu ma kręglarska ekipa Pilicy. Tomaszowianie po raz piąty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W następnej kolejce przekonamy się, o jakim kolorze medalu piliczanie mogą marzyć.
KS Pilica Tomaszów Mazowiecki – Dziewiątka Amica II Wronki 2:0 (5:0, 12:4, 2244:2053).

Drużyny Pilicy (od prawej) i Amiki przed meczem w Tomaszowie
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku.
Zwycięstwo na torze tomały punkt.Można wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 i wtedy decyduje liczba strąconych kręgli. Mecz w Tomaszowie był jednostronny. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński rozgromił rywala 4:0 i wygrał kręglami 602:506 (najlepszy wynik meczu). Drugi punkt dołożył Michał Dębicki, wygrywając pewnie 3:1 i 544:500. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Konrad Mocarski ograł przeciwnika na pierwszym torze 143:123, po czym został zmieniony przez Osińskiego. Paweł zaczął kiepsko od przegrania toru 127:133, ale potem już dominował i wygrał ostatecznie 3:1. Ostatni punkt zdobył Maciej Witek, przy remisie na torach wygrywając szczęśliwie kołkami 530:527.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 7:9, 2353:2339), Tucholanka Tuchola –Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 2:0 (3:2, 8:80, 2137:2136), Sokół Brzesko – Start Gostyń 0:2 (2:3, 8:8, 2028:2092), pauzowała Dziewiątka Amica IWronki.
Tabela:
1. Pilica 5 10 24-1
2. Polonia 5 10 20-5
3. Alfa-Vector II 6 8 18-12
4. Alfa-Vector I 5 615,5-9,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 5 4 12-13
7. Sokół 5 28,5-16,5
8. Tucholanka 6 2 6-24
9. Dziewiątka I 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 10 listopada. Pilica pojedzie do Leszna na mecz na szczycie z Polonią 1912.
Piąte zwycięstwo kręglarzy
Piąte zwycięstwo kręglarzy w "SUPERLIDZE" .
KS Pilica - KK Dziewiątka-Amica Wronki II 2-0 (5-0, 2244-2053)
protokół 6 kolejka Superligi Mężczyzn sezon 2013/14


SUPERLIGA MĘŻCZYZN sezon 2013 / 2014
1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 5 10 24.0 : 1.0 53.0 : 27.0
2 KS Polonia 1912 Leszno 5 10 20.0 : 5.0 50.5 : 29.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 6 8 18.0 : 12.0 55.5 : 40.5
4 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 5 6 15.5 : 9.5 48.0 : 32.0
5 KS Start Gostyń 6 6 13.0 : 17.0 44.5 : 51.5
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 5 4 12.0 : 13.0 40.5 : 39.5
7 TKKF Sokół Brzesko 5 2 8.5 : 16.5 34.5 : 45.5
8 MLKS Tucholanka Tuchola 6 2 6.0 : 24.0 30.5 : 65.5
9 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 5 0 3.0 : 22.0 27.0 : 53.0
Pewny fotel lidera
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Pewny fotel lidera
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1214) z 25 października 2013 r.
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Pilica nie grała, a jest liderem
Udany poczatek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie w czwartej kolejce pauzowali, ale z trzema zwycięstwami nadal są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W czwartej kolejce padły wyniki:
Sokół Brzesko – Alfa-Vector II Tarnowo
0:2 (1:4, 6,5:9,5 , 2145:2161), Podgórne
Alfa-Vector II – Tucholanka Tuchola 2:0
(4:1, 12:4, 2307:2044), Polonia 1912
Leszno – DziewiątkaAmica IWronki 2:0
(5:0, 11:5, 2375:2176), DziewiątkaAmica
IIWronki – Start Gostyń 0:2 (2:3, 9,5:6,5,
2181:2194), pauzowała Pilica.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 4 613,5-6,5
3. Polonia 3 6 13-2
4. Alfa-Vector II 3 6 12-3
5. Dziewiątka II 4 4 11-9
6. Start 4 4 9-11
7. Dziewiątka I 4 0 3-17
8. Tucholanka 4 0 3-17
9. Sokół 3 01,5-13,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Pilica nie grała, a jest liderem
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 40 (1211) z 4 października 2013 r.
Udany poczatek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie w czwartej kolejce pauzowali, ale z trzema zwycięstwami nadal są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W czwartej kolejce padły wyniki:
Sokół Brzesko – Alfa-Vector II Tarnowo
0:2 (1:4, 6,5:9,5 , 2145:2161), Podgórne
Alfa-Vector II – Tucholanka Tuchola 2:0
(4:1, 12:4, 2307:2044), Polonia 1912
Leszno – DziewiątkaAmica IWronki 2:0
(5:0, 11:5, 2375:2176), DziewiątkaAmica
IIWronki – Start Gostyń 0:2 (2:3, 9,5:6,5,
2181:2194), pauzowała Pilica.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 4 613,5-6,5
3. Polonia 3 6 13-2
4. Alfa-Vector II 3 6 12-3
5. Dziewiątka II 4 4 11-9
6. Start 4 4 9-11
7. Dziewiątka I 4 0 3-17
8. Tucholanka 4 0 3-17
9. Sokół 3 01,5-13,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Seria zwycięstw trwa
Kręglarstwo klasyczne. Trzecia kolejka superligi
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz trzeci rozgromili rywali i są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski.
Dziewiątka Amica I Wronki – Pilica Tomaszów 0:2
(1:4, 8:8, 2217:2241).

Tadeusz Śliwiński to od lat najlepszy kręglarz Pilicy
Piliczanie pojechali do Wronek po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie,
choć tym razem rywale stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Mecz we wroneckiej kręgielni zaczął się wyjątkowo udanie dla tomaszowian. Znakomicie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który rozbił rywala 4:0 i aż 606:518. Drugi punkt dołożyłMichał Dębicki, który przy remisie na torach wygrał 563:545. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Paweł Osiński wystąpił tylko na jednym torze, który wygrał 129:116. Później zastąpił go Szymon Klimek, który zaczął fatalnie. Przegrał swój pierwszy (133:144), a następnie drugi tor (119:145). Gdy wydawało się, że porażka jest blisko, Szymek zaczął kulać bardzo dobrze. Na ostatnim torze wygrał wysoko 152:126 i cały pojedynek przy remisie 533:531. Tym samym zapewnił zwycięstwo Pilicy. W ostatnim pojedynku zawiódł KonradMocarski.
Nie dość, że sam grał słabo (539 pkt), to jeszcze trafił na znakomicie dysponowanego Bartosza Kruga, który uzyskał wynik meczu 623 pkt. Gościom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2241:2217 i dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.
***
Pozostałe wyniki kolejki: Sokół Brzesko –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2
(0,5:3,5, 5:11, 2054:2254), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2196:2244), Tucholanka Tuchola – Dziewiątka Amica II Wronki 0:2 (1:4, 4:12, 2019:2102), pauzował Alfa-Vector II.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 3 4 9,5-5,5
3. Dziewiątka II 3 4 9-6
4. Alfa-Vector II 2 4 8-2
5. Polonia 2 4 8-2
6. Start 3 2 6-9
7. Dziewiątka I 3 0 3-12
8. Tucholanka 3 0 2-13
9. Sokół 2 0 0,5-9,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Seria zwycięstw trwa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 40 (1211) z 4 października 2013 r.
Kręglarstwo klasyczne. Trzecia kolejka superligi
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz trzeci rozgromili rywali i są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski.
Dziewiątka Amica I Wronki – Pilica Tomaszów 0:2
(1:4, 8:8, 2217:2241).

Tadeusz Śliwiński to od lat najlepszy kręglarz Pilicy
Piliczanie pojechali do Wronek po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie,
choć tym razem rywale stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Mecz we wroneckiej kręgielni zaczął się wyjątkowo udanie dla tomaszowian. Znakomicie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który rozbił rywala 4:0 i aż 606:518. Drugi punkt dołożyłMichał Dębicki, który przy remisie na torach wygrał 563:545. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Paweł Osiński wystąpił tylko na jednym torze, który wygrał 129:116. Później zastąpił go Szymon Klimek, który zaczął fatalnie. Przegrał swój pierwszy (133:144), a następnie drugi tor (119:145). Gdy wydawało się, że porażka jest blisko, Szymek zaczął kulać bardzo dobrze. Na ostatnim torze wygrał wysoko 152:126 i cały pojedynek przy remisie 533:531. Tym samym zapewnił zwycięstwo Pilicy. W ostatnim pojedynku zawiódł KonradMocarski.
Nie dość, że sam grał słabo (539 pkt), to jeszcze trafił na znakomicie dysponowanego Bartosza Kruga, który uzyskał wynik meczu 623 pkt. Gościom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2241:2217 i dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.
***
Pozostałe wyniki kolejki: Sokół Brzesko –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2
(0,5:3,5, 5:11, 2054:2254), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2196:2244), Tucholanka Tuchola – Dziewiątka Amica II Wronki 0:2 (1:4, 4:12, 2019:2102), pauzował Alfa-Vector II.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 3 4 9,5-5,5
3. Dziewiątka II 3 4 9-6
4. Alfa-Vector II 2 4 8-2
5. Polonia 2 4 8-2
6. Start 3 2 6-9
7. Dziewiątka I 3 0 3-12
8. Tucholanka 3 0 2-13
9. Sokół 2 0 0,5-9,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Drugie ważne zwycięstwo
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 38 (1209) z 20 września 2013 r.
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicą. Tomaszowianie w drugiej kolejce drużynowych mistrzostw Polski znów rozgromili rywali i są liderami.
Pilica Tomaszów – Start Gostyń 2:0 (5:0, 9:7, 2238:2157).

Kręglarska ekipa Pilicy
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielny mecz w kręgielni OSiR był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który przy remisie na torach, pokonał zdecydowanie kręglami 584:531 Karola Sellmana. Dobrze wypadł też Konrad Mocarski. Choć zremisował na torach, to minimalnie wygrał 571:566 z Adrianem Zagatą. Równie zacięty pojedynek stoczył Michał Dębicki z Jędrzejem Michalakiem. Tomaszowianin przy remisie wygrał 551:549. Łatwiej miał tylko Paweł Osiński, który ograł 3:1 i 532:511 KacpraMichalaka. Gospodarzom doszedł punkt meczowy za wygraną kręglami 2238:2157 i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.
***
Inne wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo
Podgórne – Dziewiątka Amica II Wronki
2:0 (3:2, 11:5, 2255:2156), Alfa-Vector II
– Dziewiątka Amica I 2:0 (5:0, 15:1,
2369:2201, Polonia 1912 Leszno – Tucholanka
Tuchola 2:0 (5:0, 11:5,
2349:2246), pauzował Sokół Brzesko.
Tabela:
1. Pilica 2 4 10-0
2. Alfa-Vector II 2 4 8-2
3. Alfa-Vector I 2 2 5-5
4. Dziewiątka II 2 2 5-5
5. Polonia 1 2 5-0
6. Start 2 2 4-6
7. Dziewiątka I 2 0 2-8
8. Tucholanka 1 0 1-9
9. Sokół 1 0 0-5
Mecze trzeciej kolejki zaplanowane są dopiero na 29 września. Pilica pojedzie do Wronek
Drugie zwycięstwo KS Pilica
Od dwóch zwycięstw sezon 2013/2014 rozpoczęli kręglarze KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Udany początek sezonu 2013-14 ma
ekipa kręglarska Pilicą. Tomaszowianie w drugiej kolejce drużynowych mistrzostw Polski znów rozgromili rywali i są liderami.
Pilica Tomaszów – Start Gostyń 2:0 (5:0, 9:7, 2238:2157).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielny mecz w kręgielni OSiR był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który przy remisie na torach, pokonał zdecydowanie kręglami 584:531 Karola Sellmana. Dobrze wypadł też Konrad Mocarski. Choć zremisował na torach, to minimalnie wygrał 571:566 z Adrianem Zagatą. Równie zacięty pojedynek stoczył Michał Dębicki z Jędrzejem Michalakiem. Tomaszowianin przy remisie wygrał 551:549. Łatwiej miał tylko Paweł Osiński, który ograł 3:1 i 532:511 KacpraMichalaka. Gospodarzom doszedł punkt meczowy za wygraną kręglami 2238:2157 i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kręglarska ekipa Pilicy
***
Inne wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo
Podgórne – Dziewiątka Amica II Wronki
2:0 (3:2, 11:5, 2255:2156), Alfa-Vector II
– Dziewiątka Amica I 2:0 (5:0, 15:1,
2369:2201, Polonia 1912 Leszno – Tucholanka
Tuchola 2:0 (5:0, 11:5,
2349:2246), pauzował Sokół Brzesko.
Nowy rok zmagań i nowe zmiany. Najważniejsze z nich są takie, iż spotkania ligowe są krótsze, bowiem zredukowana liczbę zawodników, która bierze udział w meczu. W zeszłym sezonie było ich 6, w tym jest 4. Odjęto także punkty za kręgle. Drużyna, który zdobędzie ich więcej dodawany ma jeden punkt zamiast dwóch. Ligę poszerzono z 7 do 9 ekip.
W spotkaniu inaugurującym nowy sezon nasi chłopcy pokonali TKKF Sokół Brzesko 5:0. Tomaszowianie w składzie: Mocarski, Śliwiński, Osiński, Witek solidarnie wygrali swoje pojedynki, a także "kręgle" (2171 - 2044).
W miniony weekend "Piliczanie" stoczyli wyrównany pojedynek z drużyną KS Start Gostyń.
Konrad Mocarski pokonał Adriana Zagata 571 - 566. Paweł Osiński nie dał szans Kacprowi Michalakowi wygrywając z rywalem 532 - 511. W ślady kolegów poszedł Tadeusz Śliwiński, który znoakutował Karola Sellmana 584 - 531. Mecz zakończył wygrany pojedynek Michała Dębickiego z Jędrzejem Michalakiem 551 - 549. Wynik w kręglach 2238 - 2157 i w całej grze 5:0.
Pilica zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. 29 września o godzinie 12.30 nasi kręglarze rozpoczną mecz we Wronkach, gdzie zmierzą się z pierwszą drużyną "Dziewiątek".
Tabela:
1. Pilica 2 4 10-0
2. Alfa-Vector II 2 4 8-2
3. Alfa-Vector I 2 2 5-5
4. Dziewiątka II 2 2 5-5
5. Polonia 1 2 5-0
6. Start 2 2 4-6
7. Dziewiątka I 2 0 2-8
8. Tucholanka 1 0 1-9
9. Sokół 1 0 0-5
Wymarzona inauguracja
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 37 (1208) z 13 września 2013 r.
Udanie zaczęła sezon 2013-14 ekipa kręglarska Pilicy.
Tomaszowianie na inaugurację drużynowych mistrzostw Polski rozgromili rywali z Brzeska i zostali pierwszymi liderami.
Pilica Tomaszów – Sokół Brzesko 2:0 (4:4, 10:14, 3234:3205).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30
rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w
każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być
remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielnymecz w kręgielni przy ulicy Strzeleckiej był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Konrad Mocarski, który przy
remisie na torach strącił 564 kołków i choć tylko dwoma „oczkami” wygrał z Marcelim Kociołkiem, to miał najwyższy wynik.
Pozostali piliczanie wypadli średnio, ale mieli szczęście trafić na słabo dysponowanych rywali. Maciej Witek pokonał 3:1 i 535:501 Krzysztofa Sobola, Tadeusz Śliwiński ograł 3:1 i 540:502 Tomasza Sobola, a Paweł Osiński gładko rozbił 4:0 i 532:479 Krzysztofa Szubę i jego zmiennikaAntoniego Baniaka.
Gospodarzom doszły więc dwa punkty meczowe i odnieśli pierwsze zwycięstwo
w tym sezonie.
***
W pierwszej kolejce padły wyniki:
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 2314:2317), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka
Amica I 2:0 (3:2, 2133:2127),
Start Gostyń – Tucholanka Tuchola 2:0 (4:1,2077:2070),
pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Pierwszym liderem tabeli jest Pilica.
***
Mecze drugiej kolejki zaplanowane są na nadchodzący weekend. Pilica ponownie zagra we własnym obiekcie. W niedzielę o godz. 12.00 podejmować będzie
Start Gostyń.
***
Tytułu mistrza Polski będzie bronić Alfa-Vector, a wicemistrza Polonia 1912.
Pilica, która zdobyła brązowy medal, będzie próbowała wejść wyżej na podium.
W rozgrywkach superligi wystąpią te same kluby, które walczyły w minionym sezonie, ale zespołów będzie więcej, bo Alfa-Vector i DziewiątkaAmica wystawią po dwie drużyny.
Po raz drugi po rundzie zasadniczej odbędzie się jeden turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Kręglarze Pilicy. Stoją (od lewej): Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński, Konrad Mocarski, Maciej Witek i Szymon Klimek.
Wymarzona inauguracja
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 37 (1208) z 13 września 2013 r.
Udanie zaczęła sezon 2013-14 ekipa kręglarska Pilicy.
Tomaszowianie na inaugurację drużynowych mistrzostw Polski rozgromili rywali z Brzeska i zostali pierwszymi liderami.
Pilica Tomaszów – Sokół Brzesko 2:0 (4:4, 10:14, 3234:3205).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30
rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w
każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być
remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielnymecz w kręgielni przy ulicy Strzeleckiej był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Konrad Mocarski, który przy
remisie na torach strącił 564 kołków i choć tylko dwoma „oczkami” wygrał z Marcelim Kociołkiem, to miał najwyższy wynik.
Pozostali piliczanie wypadli średnio, ale mieli szczęście trafić na słabo dysponowanych rywali. Maciej Witek pokonał 3:1 i 535:501 Krzysztofa Sobola, Tadeusz Śliwiński ograł 3:1 i 540:502 Tomasza Sobola, a Paweł Osiński gładko rozbił 4:0 i 532:479 Krzysztofa Szubę i jego zmiennikaAntoniego Baniaka.
Gospodarzom doszły więc dwa punkty meczowe i odnieśli pierwsze zwycięstwo
w tym sezonie.
***
W pierwszej kolejce padły wyniki:
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 2314:2317), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka
Amica I 2:0 (3:2, 2133:2127),
Start Gostyń – Tucholanka Tuchola 2:0 (4:1,2077:2070),
pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Pierwszym liderem tabeli jest Pilica.
***
Mecze drugiej kolejki zaplanowane są na nadchodzący weekend. Pilica ponownie zagra we własnym obiekcie. W niedzielę o godz. 12.00 podejmować będzie
Start Gostyń.
***
Tytułu mistrza Polski będzie bronić Alfa-Vector, a wicemistrza Polonia 1912.
Pilica, która zdobyła brązowy medal, będzie próbowała wejść wyżej na podium.
W rozgrywkach superligi wystąpią te same kluby, które walczyły w minionym sezonie, ale zespołów będzie więcej, bo Alfa-Vector i DziewiątkaAmica wystawią po dwie drużyny.
Po raz drugi po rundzie zasadniczej odbędzie się jeden turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Kręglarze Pilicy. Stoją (od lewej): Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński, Konrad Mocarski, Maciej Witek i Szymon Klimek.
Puchar Borów Tucholskich
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 28 (1199) z 12 lipca 2013 r.
Kręglarstwo klasyczne w wydaniu wakacyjnym

Michał Dębicki to silny punkt kręglarskiej ekipy Pilicy
W miniony weekend 6-7 lipca 2013 r. w Tucholi odbyły się zawody kończące sezon kręglarski 2012/2013. Był to już XXIX turniej rozgrywany tradycyjnie z okazji Dni Borów Tucholskich. Wystartowało 32 mężczyzn i 8 kobiet. W gronie tym znalazło się dwoje tomaszowian, którzy wypadli bardzo dobrze.
W rywalizacji panów wysoko uplasował się Michał Dębicki. Wynik 1099 punktów dał mu drugie miejsce. Zawodnik Pilicy wygrał eliminacje z rezultatem 558 pkt. Drugiego dnia kulał nieco słabiej i strącił 540 kręgli. W niedzielę znakomity występ miał Piotr Kieliba z Polonii 1912 Leszno, który przewrócił aż 584 kołków
i wygrał turniej z sumą 1129 pkt.
Wśród pań najlepsza była Dorota Orłowska. Tomaszowianka, reprezentująca barwy Dębinek Gdańsk, uzyskała 1076 pkt (557 + 519).
Pilica z brązem
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 25 (1196) z 21 czerwca 2013 r.
Do rywalizacji zgłosiło się tylko sześć męskich drużyn juniorskich. Dlatego w tym roku został zmieniony system rozgrywek. Zamiast turniejów eliminacyjnych odbył się jednodniowy finał w Tucholi.
Drużynowym mistrzem Polski juniorów została Dziewiątka – Amica z łącznym wynikiem 2123 pkt. Ekipa z Wronek wyprzedziła Polonię 1912 Leszno (2109) i Pilicę (2103). Jak widać, naszym kręglarzom do srebra zabrakło zaledwie siedmiu kręgli.
Dla tomaszowskiego klubu w tucholskiej kręgielni punktowali: Maciej Witek (541), Piotr Kozłowski (539), Paweł Osiński (510) oraz Daniel Piasecki (243), którego po dwóch torach zmienił Szymon Klimek (270).
W rywalizacji dziewcząt nie było piliczanek. Wygrała ekipa Alfa-Vector Tarnowo Podgórne przed Polonią Łaziska
i Dziewiątką Wronki.

W Tucholi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Kręglarstwie Klasycznym.
Przyzwoicie spisała się w nich ekipa juniorów Pilicy, zajmując trzecie miejsce.
21 medali na wrotkach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 25 (1196) z 21 czerwca 2013 r.
W weekend w Słomczynie odbyły się torowe mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Tomaszowianie zdobyli 21 medali.
Rywalizowano na profesjonalnym torze długości 166 m z podniesionymi łukami. W gronie blisko 280 zawodników z 13 klubów polskich oraz z zagranicy, było 38 reprezentantów IUKS Dziewiątka, którzy byli bardzo widoczni.
Indywidualnie najlepiej wypadła Karolina Bosiek, która w kategorii juniorek C wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie i raz była druga. Tomaszowianka wygrała biegi na 500 m i na 2000 m na punkty, a srebro zdobyła na 300 m.
Wicemistrzyniami Polski zostały kadetka Karolin Gąsecka na 500 m i juniorka B Aleksandra Kapruziak na 5000 m na eliminację. Ola zdobyła jeszcze trzy brązowe krążki na: 300 i 1000 m oraz na 5000 m na punkty. Na najniższym stopniu podium stał także i to aż trzykrotnie junior A Sebastian Król po wyścigach na 5000 m na eliminacje, na 1000 m i na 10000 m na punkty. Dwa brązy dołożył jeszcze junior A Jakub Piotrowski na 300 m i na 3000 m na eliminacje (choroba wykluczyła go ze startu w drugim dniu zawodów).
W sztafetach amerykańskich tomaszowianie zdobyli osiem medali, ale zabrakło najcenniejszego. Sześć sztafet musiało zadowolić się wicemistrzostwem. Są to: juniorki C w składzie: Bosiek, Natalia Jabrzyk i Izabela Tejchman, kadetki: Gąsecka, Iga Kapruziak i Katarzyna Ulkowska, juniorki B: A. Kapruziak i Amanda Kaczmarek, juniorzy B: Mateusz Aftyka, Mateusz Owczarek i Michał Dziubiński, juniorzy A: Król i Damian Śmigiel oraz seniorki: Agata Jabłońska i Katarzyna Bastrzyk.
Brązowe medale zdobyły dwie sztafety: drugi zespół juniorek B: Natalia Kowalska i Magdalena Bednarek oraz juniorzy C: Wiktor Grzybek, Patryk Kacperek i Oskar Ślusarski.
Poza klasyfikacją mistrzostw Polski prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której punktowali również wrotkarze z Ukrainy. W wieloboju juniorek C srebrny medal zdobyła Bosiek. Brązowe krążki dołożyli Ola Kapruziak i Król.
Zarząd IUKS Dziewiątki i wrotkarze dziękują staroście tomaszowskiemu i rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu na mistrzostwa do Słomczyna.
Zawodników do startów przygotowywali: Rafał Brzostowicz, Jolanta i Wiesław Kmiecikowie, Jaromir Radke i Marcin Jabłoński. Trenerzy zapraszają wszystkich chętnych do uprawiania tak atrakcyjnej dyscypliny jak wrotkarstwo szybkie. Treningi odbywają się codziennie na torze OSiR przy ul. Strzeleckiej.
Kolejne zawody wrotkarskie odbędą się dopiero w połowie sierpnia. W Gdańsku rozegrane zostaną długodystansowe mistrzostwa Polski. Seniorzy i juniorzy rywalizować będą w maratonie, a młodzież w półmaratonie.

Tomaszowska ekipa wrotkarska na zawodach w Słomczynie
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







