Aktualności
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie 14-15 06 2014r. w Lesznie
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie w Lesznie
Brązowy medal pary Monika i Piotr Kozłowski ,
VI miejsce pary Magdalena Zielińska Maciej Witek
W sprincie – 5 miejsce Moniki Kozłowskiej


Dominacja Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1247) z 13 czerwca 2014 r.

Joanna Pawłowska i Julia Sidło wygrały rywalizację w parach
W miniony weekend w Łaziskach Górnych odbyły się MiędzywojewódzkieMistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomice spisali się zawodnicy KS Pilica, którzy wygrali cztery z pięciu konkurencji indywidualnych. Byli też najlepsi w klasyfikacji punktowej. W rywalizacji młodzików zwyciężył Mateusz Goźwik (524 punkty), który wyprzedził dwóch zawodników Sokoła Brzesko: Bartosza Pośladka (511) i Tadeusza Łazowskiego (475). Dobre miejsca zajęli też inni zawodnicyKS Pilica.MateuszKuta był czwarty (461), Szymon Kosz piąty (437), Kamil Domaradzki siódmy (427), aWojciech Białkowski dziesiąty (414). Wśród młodziczek najlepsza była Joanna Pawłowska (486). Druga była Karolina Gurgul z Brzeska (453), a kolejne miejsca zajęły tomaszowianki: Angelika Wojtaszek (442) i Julia Sidło (431). Wparach młodzików zwyciężyli Mateusz Goździk i Mateusz Kuta (985), wyprzedzając dwa zespoły z Brzeska. Kolejne miejsca przypadły tomaszowianom. Czwarte zajęliWiktor Piwowarczyk i Szymon Kosz (798), piąte Wojciech Białkowski i Dominik Cyniak (753), szóste Kamil Domaradzki i Filip Skalski (745), a siódme Miłosz Borowski i Gracjan Gołdys (689). Najlepszą parą młodziczek okazały się Joanna Pawłowska i Julia Sidło (917), które również wyprzedziły dwa duety z Brzeska. Tylko w tandemach mieszanych tomaszowianie musieli uznać wyższość kolegów z Brzeska. Wygrali Antonina Serwin i Łukasz Łaznowski (250), ale kolejne dwa miejsca zajęły zespoły KS Pilica: Julia Sidło i Mateusz Kuta (234) oraz Angelika Wojtaszek i Szymon Kot (230). Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk. Tomaszowianie wygrali też klasyfikację klubową, wyprzedzając Sokoła Brzesko i Polonię Łaziska Górne.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łaziskach Górnych 7.06.2014r.
7.06.2014r. odbyły się w Łaziskach Górnych Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.




Cztery medale tomaszowian - Kręglarstwo klasyczne - mistrzostwa Polski w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 22 (1245) z 30 maja 2014 r.
Złoty medal zdobyli: Tomasz Gliszczyński, Tomasz Dziubecki, Leszek Plich
W miniony weekend na kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbyły się Mistrzostwa Polski do pełnych. Znakomicie spisali się reprezentanci naszegomiasta. Panowie drużynowo wywalczyli złoty medal, a panie srebrny i brązowy. Indywidualnie na trzecim miejscu była też Bożena Polak. Tomasz Gliszczyński (383 punkty), Tomasz Dziubecki (365), Leszek Plich (356) zdobyli łącznie 1104 pkt i zaledwie o jedno oczko wyprzedzili tercet z Wronek: Dawida Dobierskiego (369), Dariusza Machniewskiego (372) i Krzysztofa Sawalę (362). Trzecie miejsce zajęli: Patryk Konarski (340), Remigiusz Szabel (363) i Adrian Karch (373) z Leszna, łącznie 1076 pkt. Czwarty był zespół SGLK Gostyń, piąty Czarni Kula Poznań, a na szóstym miejscu Tarnowo Podgórne. Siódme miejsce zajęła druga drużyna z Tomaszowa: Szymon Napierała (360), Sylwester Zbroszczyk (340) i Sebastian Wiskowski (353). Na szesnastym miejscu został sklasyfikowany trzeci zespół z Tomaszowa: Grzegorz Wągrodzki (334), Jacek Lasota (334) i Jarosław Chrząszcz (341), łącznie 1009 pkt. W rywalizacji drużynowej pań najlepszy był zespół z Tarnowa Podgórnego: Izabela Cwojdzińska (363), Jadwiga Wojcieszak (347), Justyna Witkowiak (334) - łącznie 1044 pkt. Zaledwie o trzy oczka gorsze były tomaszowianki: Anna Śliwińska (342), Bożena Polak (346) i Beata Bartos (353). Brązowymedal przypadł również zawodniczkom z Tomaszowa: Marcie Miarce (376) i Danucie Dziubeckiej (336), wspartych przez Marzenę Spychałę (318) zWronek. Łącznie uzyskały 1030 punktów. Czwarty był zespół z Gostynia, piąty zWronek, a szósta drużyna z Brzeska. Indywidualnie wśród pań wygrała Izabela Cwojdzińska (363 eliminacje + 352 finał = 715 pkt) z Tarnowa Podgórnego. Druga była Elżbieta Klimańska z Gostynia (365+345=710), a brązowy medal wywalczyła Bożena Polak z Tomaszowa (346+363=709). Kolejne tomaszowianki zostały sklasyfikowane odpowiednio na: czwartym miejscu Marta Miarka (376+322=698), na szóstym Beata Bartos (353+335=688), na siódmym Anna Śliwińska (342+338=680) i na jedenastym Danuta Dziubecka (336+335=671). Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Cyran z Wronek (370+394=764). Drugi był Marek Podyma z Gostynia (376+370=746), a trzeci Adrian Karch z Leszna (373+368=741). Czwarte miejsce zajął tomaszowianin Tomasz Gliszczyński (383+358=741). W finałowej rozgrywce wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów naszego miasta. Szymon Napierała (360+364=724) był dziewiąty, Tomasz Dziubecki (365+353=718) zajął dwunaste miejsce, Sebastian Wiskowski (353+347=700) był 23., a Leszek Plich (356+343=699) był tuż za nim. Organizatorami mistrzostw były KS Pilica i OSiR Tomaszów.
Mistrzostwa Polski do pełnych w Tomaszowie Mazowieckim

Panowie Mistrzami, a Panie Wicemistrzami Polski.
Klub Przyjaciół KS "PILICA" górą !!!
W zakończonych w Tomaszowie Mazowieckim - Mistrzostwach Polski do pełnych - rywalizowało w tym roku 76 osób.
Drużynowe zwycięstwa uzyskały zespoły z Tarnowa Podgórnego wśród kobiet i z Tomaszowa Mazowieckiego wśród panów. Indywidualne zwycięstwo odniosła Izabela Cwojdzińska z Tarnowa Podgórnego i Tomasz Cyran z Wronek.
Wszystkim zwycięzcom i medalistom gratulujemy.
Za organizację imprezy dziękujemy Pilicy Tomaszów Mazowiecki oraz OSiR Tomaszów Mazowiecki.






Dwa medale Osińskiego - Kręglarstwo -mistrzostwa Polski juniorów młodszych
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.

Paweł Osiński zdobył w Tucholi dwa srebrne medale
W Tucholi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Najlepiej z reprezentantów Pilicy Tomaszów wypadł Paweł Osiński, który wywalczył dwa srebrne medale. W zawodach indywidualnych tomaszowianin uzyskał łącznie 1069 punktów i przegrał tylko z Karolem Sellmanem ze Startu Gostyń (1122 pkt). Tuż za Osińskim zostali sklasyfikowani Alan Rybiński (1065 pkt) z Polonii Leszno i Aleksander Nowacki z Tucholanki Tuchola (1060 pkt). W konkurencji sprint tomaszowianin również zdobył srebrny medal, chociaż do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Wćwierćfinale wygrał z Patrykiem Paryło z Sokoła Brzesko, w półfinale zwyciężył Mateusza Błaszczyka z Polonii Łaziska Górne. Jednak w pojedynku o złoty medal musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Aleksandra Nowackiego. W parach Paweł Osiński startował z Jakubem Polakiem. Tomaszowianie zdobyli 1022 pkt., co dało im czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie czterech oczek. Wygrali Karol Sellman i Adrian Zagata ze Startu Gostyń. Druga para z Pilicy Krzysztof Klimek i Szymon Dębiec zajęła 13. miejsce. W rywalizacji dziewcząt najlepiej z reprezentantek Pilicy wypadłaAleksandra Jarosz, która zajęła czwarte miejsce w sprincie. W półfinale przegrała z Aleksandrą Ciałoń z Polonii Łaziska Górne (ostatecznie sklasyfikowana na drugim miejscu), a w grze o trzecie miejsce uległa Jolancie Stepczak z Polonii Leszno (trzecia w całych zawodach).Wygrała Karolina Żurek z Sokoła Brzesko. W rywalizacji par A. Jarosz wspólnie z Małgorzatą Leśniewską zajęły 10. miejsce. Natomiast w parach mieszanych A. Jarosz i J. Polak zajęli 14. miejsce, a M. Leśniewska i Krzysztof Dębiec 16. lokatę. Leśniewska i Jarosz startowały też indywidualnie. Zajęły odpowiednio 16. i 25. miejsce. Dwa medale P. Osińskiego dały zawodnikom Pilicy szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrała z pięcioma medalami (dwoma złotymi) Tucholanka Tuchola. W klasyfikacji punktowej najlepsza była Polonia Leszno, klub z Tomaszowa zajął siódme miejsce.
Pilica bez medalu - Kręglarstwo klasyczne. Finał superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.
Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski wywalczyła Polonia 1912 Leszno, a za nią uplasowały się dwie ekipy –Alfa-Vector, Komputronik Tarnowo Podgórne. Tomaszowianie nie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem było utrzymanie się na podium, a musili zadowolić się czwartym miejscem. System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach – mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po rozgrywkach zasadniczych:
1. Polonia 16 37 63-17
2. Alfa-Vector I 16 33 56-25
3. Alfa-Vector II 16 31 58-22
4. Pilica 16 23 45-35
5. Sokół 16 15 33-46
6. Dziewiątka I 16 13 32-48
7. Start 16 12 30-50
8. Dziewiątka II 16 12 27-53
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u liderawLesznie.Ale te zawody niemiały wpływu na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli. Żadne zmiany nie nastąpiły. Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczyło czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane były punkty: 4 dla najlepszego, 3 dla drugiego itd. Na koniec drużyny otrzymały punkty za końcowy wynik (liczba strąconych kręgli) na identycznej zasadzie jak indywidualnie. Dla Pilicy punktowali: KonradMocarski 607 (drugi w swojej turze), Tadeusz Śliwiński 546 (czwarty), Paweł Osiński 559 (trzeci), Michał Dębicki 566 (drugi).
Tabela końcowa ligi:
1. Polonia 17 pkt (13 + 4)
2. Alfa-Vector I 11 pkt (8 + 3)
3. Alfa-Vector II 11 pkt (10 + 1)
4. Pilica 11 pkt (9 + 2)
Polonia wywalczyła prawo startu w Klubowym Pucharze Świata.Alfa-Vector I wystąpi w Klubowym Pucharze Europy, a Alfa-Vector II zagra w Pucharze NBC. Piliczanie pozostaną w kraju.
Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.

Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.
4 miejsce Aleksandry Jarosz w sprincie
4 miejsce pary : Paweł Osiński, Jakub Polak















Finał Superligi Mężczyzn 26.04.2014 - Leszno
WYNIKI Finału Superligi Mężczyzn 26.04.2014 - Leszno
Mistrzem Polski w sezonie 2013/2014 została Polonia 1912 Leszno. Pilica zmagania zakończyła na czwartym miejscu.
Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczy ze sobą czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane są punkty w kolejności:
- 4 pkt. dla najlepszego
- 3 pkt. dla zawodnika z drugim wynikiem
- 2 pkt. dla zawodnika z trzecim wynikiem
- 1 pkt dla zawodnika z czwartym wynikiem)
Drużyna po rywalizacji wszystkich czterech zawodników otrzymuje także punkty za końcowy wynik w kręglach w kolejności: 4 dla najlepszych, 3, 2, 1.
W składzie naszej drużyny wystąpili: Konrad Mocarski, Tadeusz Śliwiński, Paweł Osiński, Michał Dębicki i rezerwowy Piotr Kozłowski.
Rywalami Tomaszowian były dwa zespoły Alfy Vector, oraz klub Polonii 1912 Leszno. Ten ostatni po 18 kolejkach fazy zasadniczej bronił pozycji lidera.
Pierwsza kolejka dla lidera rozgrywek. Mikołaj Konopka strącając 618 kołków uzyskał dla swojego zespołu 4 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Konrad Mocarski (607 pkt.), który wywalczył dla Pilicy trzy „oczka”. 605 kołków strącił Michał Grędziak z Alfy I Vector za co uzyskał dwa punkty. Punkt przypadł Marcinowi Grzesiakowi z Alfy II za najsłabszy wynik 540 pkt w tej rundzie.
Drugim zawodnikiem, który reprezentował nasze barwy był Tadeusz Śliwiński. Popularny Tadek spisał się słabo i z wynikiem 546 punktów zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Michał Szulc (618 pkt) z Polonii 1912 Leszno. Trzy punkty dla Alfy Vector II wywalczył Jarosław Bonk. Dwa „oczka” dla Alfy I wywalczył Arkadiusz Stachecki (575 pkt)
Klasyfikacja po 2 kolejkach wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 (8 pkt; 1236 pkt. za kołki)
2. Alfa I (4 pkt; 1180 pkt. za kołki)
3. Alfa II (4 pkt. 1123 pkt. za kołki)
4. KS Pilica (4 pkt. 1153 pkt za kołki)
W kolejce numer trzy obejrzeliśmy występ Pawła Osińskiego. Zawodnik walczył i zdobywył 559 punktów. Ten wynik pozwolił mu jednak, tylko na trzecie miejsce w tej grupie zawodników i zaledwie dwa „oczka” dla zespołu Pilicy Tomaszów. Rywalizacja była wyrównana. Wygrał Dawid Strzelczak z Alfy II Vector (569 punktów). Tuż za nim uplasował się Leszek Torka z Alfy I Vector (565 punktów). Stawkę zamknął Filip Glapiak (551 punktów).
Klasyfikacja po 3 kolejkach wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 (9 pkt; 1787 kołków)
2. Alfa II (8 pkt. 1692 kołków)
3. Alfa I (7pkt; 1745 kołków)
4. KS Pilica (6 pkt. 1712 kołków)
W ostatniej rundzie Tomaszów reprezentował Michał Dębicki. Zawodnik KS Pilica wynikiem 566 punktów zapewnił naszej drużynie trzy punkty do klasyfikacji ogólnej. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kieliba ( Polonia 1912 Leszno) z bilansem 613 punktów. Trzecie miejsce zajął Maciej Krzyżostaniak (Alfa II), który strącił 554 kołki. Najsłabszy wynik w tej rundzie zanotował Piotr Kaczmarek z pierwszego zespołu Alfy Vector (543 punkty).
Po 4 rundach tabela bez punktów za kręgle wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 Leszno (13 pkt; 2400 strąconych kołków)
2. Alfa II (10 pkt. 2246 strąconych kołków)
3. KS Pilica (9 pkt. 2278 strąconych kołków)
4. Alfa I (8 pkt. 2288 strąconych kołków)
Mimo dobrego występu Tomaszowian o układzie końcowej tabeli turnieju finałowego zadecydowała klasyfikacja sezonu zasadniczego, bowiem przy równej liczbie punktów w turnieju finałowym o miejscu decyduje klasyfikacja z 18 kolejek całego sezonu.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Polonia 1912 Leszno 17 pkt. (13 + 4 za kręgle)
2. Alfa I Vector 11 pkt. (8 + 3 za kręgle)
3. Alfa II Vector 11 pkt. (10+1 za kręgle)
4. KS Pilica 11 pkt. (9+2 za kręgle)
Mistrzem Polski w sezonie 2013/2014 została Polonia 1912 Leszno. Pilica zmagania zakończyła na czwartym miejscu.
Pilica kończy sezon bez miejsca na podium - Kręglarstwo klasyczne. Siedemnasta kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 15 (1238) z 11 kwietnia 2014 r.
Zakończyły się zmagania fazy zasadniczej w superlidze kręglarskiej. W drużynowych mistrzostwach Polski pozostał już tylko turniej finałowy. Ekipa Pilicy w nim zagra, ale już dawno pożegnała się z nadzieją na medal. Nawet zwycięstwo w finale nie da tomaszowianom awansu na trzecie miejsce.
Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (5:0, 9:7, 2339:2168)
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w czterech indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Spotkanie w Tarnowie Podgórnym zaczęło się dla tomaszowian fatalnie. Wpierwszej turze nasz najmłodszy reprezentant Paweł Osiński przy remisie na torach przegrał wysoko kręglami 533:578. Obok Tadeusz Śliwiński trafił na znakomicie dysponowanego rywala i uległ mu 1:3 i 568:619 (Marcin Grzesiak uzyskał najlepszy wynik dnia). W drugiej turze nie było lepiej. Konrad Mocarski zremisował na torach, ale był gorszy kręglami 543:580. Tak samo powalczyłMichał Dębicki, ale przy remisie 2:2 przegrał z rywalem 524:562. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za zwycięstwo strąconymi kręglami 2339:2168 i wygrali 5:0. Punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu przypadł także drużynieAlfa-Vector II, która jesienią w Tomaszowie wygrała 4:1.
***
W siedemnastej kolejce padły jeszcze wyniki: Alfa-Vector I – Start Gostyń 2:0 (5:0, 10,5:5,5, 2288:2164), Dziewiątka Amica I Wronki – Tucholanka Tuchola 2:0 (5:0, 14:2, 2303:2098), Sokół Brzesko – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 5:11, 2168:2263), pauzowała Dziewiątka Amica II.
Tabela:
1. Polonia 16 37 63-17
2. Alfa-Vector I 16 33 55,5-24,5
3. Alfa-Vector II 16 31 58-22
4. Pilica 16 23 45-35
5. Sokół 16 15 33,5-46,5
6. Dziewiątka I 16 13 32-48
7. Start 16 12 30-50
8. Dziewiątka II 16 12 27-53
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych będzie turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn.Ma być rozegrany 26 lub 27 kwietnia u lidera w Lesznie. System punktowania tych zawodów jest bardzo skomplikowany. W dodatku punkty z finału zostaną dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określi miejsce w tabeli. Warto jednak wiedzieć, że finał raczej niewiele zmieni w tabeli. Polonia tytuł mistrza Polski i prawo startu w Klubowym Pucharze Świata ma praktycznie w kieszeni. Pilica nie ma już nawet teoretycznych szanse na medal.
ALFA II Vector – KS Pilica 5:0 (4:0, 9:7, 2339:2168)
ALFA II Vector – KS Pilica 5:0 (pkt. za pojedynki 4:0; w rundach 9:7; pkt za kręgle 2339:2168)
Dawid Strzelczak – Paweł Osiński 2:2 (578:533)
1:0 145:126
1:1 138:143
1:2 141:147
2:2 154:117
Marcin Grzesiak – Tadeusz Śliwiński 3:1 (619:568)
1:0 148:143
2:0 157:140
3:0 164:127
3:1 150:158
Jarosław Bonk – Konrad Mocarski 2:2 (580:543)
1:0 145:124
1:1 144:146
2:1 152:126
2:2 139:147
Maciej Krzyżostaniak – Michał Dębicki/ Piotr Kozłowski (od 2 r.) 2:2 (562:524)
1:0 152:111
1:1 122:137
2:1 152:115
2:2 136:161
Piliczanie bardzo mocni - Kręglarstwo klasyczne w wydaniu młodzieżowym
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1237) z 4 kwietnia 2014 r.

Tomaszowska młodzież kręglarska z trenerem Tomaszem Cichowskim
W Lesznie odbył się XXI Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Pilicy. Paweł Osiński wygrał rywalizację juniorów młodszych, ustanawiając rekord kręgielni. Wśród młodzików górą był Mateusz Goździk, a Julia Sidło zajęła trzecie miejsce. Memoriał zgromadził 156 uczestników w kategoriach dzieci,młodzików i juniorów młodszych. W trzech kategoriach poprawiono rekordy kręgielni, a kilku zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Weliminacjach młodziczek brylowała J. Sidło. Tomaszowianka ustanowiła rekord kręgielni wynikiem518 pkt. Niestety, w finale nasza kręglarka zagrała znacznie gorzej. Strąciła tylko 465 kręgli i łączny wynik 983 pkt wystarczył jej do zajęcia trzeciego miejsca.Wygrała Julia Paszyk z Wronek 1049, przed Nicolettą Dudziak z Leszna 1035, która w finale ustanowiła nowy rekord kręgielni – 533 pkt. Pozostałe tomaszowianki nie zakwalifikowały się sześcioosobowego finału. Joanna Pawłowski była ósma (463), a Angelika Wojtaszek jedenasta (435). Wśród młodzików królował Mateusz Goździk. Zawodnik Pilicy wygrał pewnie eliminacje z wynikiem 541 pkt, w finale dołożył 543 kołki. Był lepszy od drugiego Łukasza Kasprzaka z Tarnowa Podgórnego 44 pkt.MateuszKuta zajął 23miejsce (414). Rywalizacja juniorów młodszych była dziwna. Żaden z liderów eliminacji nie utrzymałmiejsca na podium. Po pierwszym dniu zawodów na czele byli Jakub Polak z Pilicy i Jędrzej Michalak z Gostynia, którzy wykulali po 568 pkt. Nasz faworyt, mistrz świata w parach, Paweł Osiński, miał słaby dzień i strącił tylko 541 kręgli. Był to dziewiąty wynik, ale na szczęście, w tej kategorii wiekowej do finału klasyfikowało się dziesięciu kręglarzy. Finał był już popisemtomaszowianina. Osiński pobił rekord kręgielni wynikiem 615 pkt (to również jego rekord życiowy) i suma 1156 punktów dała mu zwycięstwo. Dla odmiany Polak w finale zagrał kiepsko. Przewrócił 531 kołków i z wynikiem 1099 pkt był czwarty. Do brązu zabrałomu sześciu „oczek”. Słaby występ zaliczył Szymon Klimek. W eliminacjach uzyskał 443 pkt i pożegnał się z zawodami.
Sukcesy zawodników KS Pilica - XX Memoriał S. Krzymińskiego i B. Nowackiego w Lesznie
Zwycięstwo i rekord kręgielni Pawła Osińskiego w Lesznie w kat. Junior młodszy!!!
Zwycięstwo Mateusza Goździka i III miejsce Julii Sidło w kat. Młodzików !!!
KS "PILICA" - III miejsce w punktacji klubowej








Marszałek Województwa Pan Witold Stępień nagrodził łyżwiarzy szybkich

Marszałek Województwa Pan Witold Stępień nagrodził łyżwiarzy szybkich
Gwiazdą spotkania był złoty medalista olimpijski - Zbigniew Bródka z Domaniewic ze swoimi trenerami





Piliczanie zagrali znakomicie - Kręglarstwo klasyczne. Siedemnasta kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 13 (1236) z 28 marca 2014 r.

Kręglarze z Tomaszowa i Tarnowa Podgórnego przed meczem ligowym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie
Kręglarska ekipa Pilicy dawno pożegnała się z nadzieją na medal drużynowych mistrzostw Polski, ale ciagle walczy, zabierając punkty nawet murowanym faworytom.
Pilica –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 2:0 (4:1, 4,5:11,5, 2186:2234)
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w czterech indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Niedzielne spotkanie w tomaszowskiej kręgielni zaczęło się w miarę udanie. W pierwszej turze kulali nasi najmłodsi reprezentanci. Zaczął Paweł Osiński. Przegrał pierwszy tor 137:140. Został wtedy zmieniony przez Piotr Kozłowskiego, który też początek miał kiepski. Uległ 130:144. Potem było już lepiej. Tomaszowianin wygrał dwa ostatnie tory i w pojedynku doprowadził do remisu 2:2, ale uległ rywalowi kręglami 548:554. Obok równie zacięty bój stoczył Konrad Mocarski. Piliczanin wprawdzie zremisował na torach, ale był lepszy o cztery kręgle 570:566. W drugiej turze było jeszcze lepiej. Nasz najlepszy kręglarz Tadeusz Śliwiński po zaciętej walce przy remisie w pojedynkach wygrał kręglami 551:540. Zwycięstwo przypieczętował Michał Dębicki, który ograł silnego Michała Grędziaka 2,5:1,5, choć był gorszy kręglami 565:571. Pilicy doszedł jeszcze punkt za zwycięstwo strąconym kręglami 2234:2231 i wygrała 4:1. Niestety, punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu przypadł drużynie Alfa-Vector, która w Tarnowie wygrała również 4:1, ale była lepsza kręglami.
***
Wsiedemnastej kolejce padły jeszcze wyniki: Polonia 1912 Leszno –Alfa-Vector II 2:0 (4:1, 10:6, 2333:2283), Start Gostyń – Dziewiątka Amica I Wronki 0:2 (1:4, 6:10, 2145:2168), Sokół Brzesko – Dziewiątka Amica II 2:0 (5:0, 11:5, 2098:2006), pauzowała Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 15 34 59-16
2. Alfa-Vector I 15 30 50,5-24,5
3. Alfa-Vector II 15 28 53-22
4. Pilica 15 23 45-30
5. Sokół 15 15 32,5-42,5
6. Start 15 12 30-45
7. Dziewiątka II 16 12 27-53
8. Dziewiątka I 15 10 27-48
9. Tucholanka 15 4 16-59
Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 6 kwietnia. Pilica pojedzie do Tarnowa na pojedynek zAlfą-Vector II. Jesienią w Tomaszowie gospodarze przegrali 1:4.
KS PILICA - ALFA Vector Tarnowo Podgórne I 4:1 (3:1; 1:0; 2234:2231)
Zasłużone zwycięstwo nad kandydatem do Mistrzostwa Polski
KS PILICA - ALFA Vector Tarnowo Podgórne I 4:1 (3:1; 1:0; 2234:2231)
Tabela:
1. Polonia 15 34 59-16
2. Alfa-Vector I 15 30 50,5-24,5
3. Alfa-Vector II 15 28 53-22
4. Pilica 15 23 45-30
5. Sokół 15 15 32,5-42,5
6. Start 15 12 30-45
7. Dziewiątka II 16 12 27-53
8. Dziewiątka I 15 10 27-48
9. Tucholanka 15 4 16-59







Nie sprostali liderowi - Kręglarstwo klasyczne.16 kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 12 (1235) z 21 marca 2014 r.

Kręglarze z Tomaszowa i Leszna przez meczem ligowym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie
Kręglarska ekipa Pilicy ostatecznie pożegnała się z nadzieją na medal drużynowych mistrzostw Polski. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek nie ma szans dogonienia drużyny na trzecim miejscu.
Pilica – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 4,5:11,5, 2186:2234)
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w czterech indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Niedzielne spotkanie w tomaszowskiej kręgielni zaczęło się pechowo. Urządzenia nie działały jak należy i trzeba było wyłączyć z zawodów tory nr 2 i 3. Kulano więc na torach 5 i 6, które używane są głównie jako rozgrzewkowe. Dla gospodarzy, przyzwyczajonych do startowania na swoich ulubionych torach, był to duży problem. Mecz rozpoczął się fatalnie.Wpierwszej turze kulali nasi najmłodsi reprezentanci. Paweł Osiński po wyrównanej grze uległ Filipowi Glapiakowi 1:3 i 527:530. Obok rywalizację rozpoczął Konrad Mocarski, ale po pierwszym torze zastąpił go junior Piotr Kozłowski. Tomaszowianie ulegli Michałowi Szulcowi gładko 0:4 i 530:576. W drugiej turze nie było już tak źle, ale przyszło pożegnać się z marzeniami o zwycięstwie. Nasz najlepszy kręglarz ostatnich lat Tadeusz Śliwiński po zaciętym boju przegrał z Mikołajem Konopką 1,5:2,5 i 563:572. O jedyny punkt dla Pilicy postarał się Michał Dębicki. Przy remisie na torach pokonał Piotra Kielibę 566:556. Polonii doszedł jeszcze punkt za zwycięstwo kręglami 2234:2186 i wygrała 4:1. Zdobyła ponadto punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu.WLesznie wygrała 5:0.
***
W piętnastej kolejce padły jeszcze wyniki: Tucholanka Tuchola – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 6:10, 2050:2128), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Dziewiątka Amica I Wronki 2:0 (4:1, 11:5, 2293:2207), Alfa-Vector II – Dziewiątka Amica II 2:0 (4:1, 10:6, 2304:2187), pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 14 31 55-15
2. Alfa-Vector I 14 29 49,5-20,5
3. Alfa-Vector II 14 28 52-18
4. Pilica 14 21 41-29
5. Start 14 12 29-41
6. Sokół 14 12 27,5-42,5
7. Dziewiątka II 15 12 27-48
8. Dziewiątka I 14 7 23-47
9. Tucholanka 15 4 16-59
Siedemnasta kolejka zaplanowana jest na 23 marca. Pilica ponownie zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej. O godz. 11.30 podejmować będzie Alfa-Vector I. Jesienią w Tarnowie gospodarze wygrali 4:1.
KS "PILICA" - KS "POLONIA 1912" Leszno 0:2 (1:4, 4,5:11,5, 2186:2234)




Tabela:
1. Polonia 14 31 55-15
2. Alfa-Vector I 14 29 49,5-20,5
3. Alfa-Vector II 14 28 52-18
4. Pilica 14 21 41-29
5. Start 14 12 29-41
6. Sokół 14 12 27,5-42,5
7. Dziewiątka II 15 12 27-48
8. Dziewiątka I 14 7 23-47
9. Tucholanka 15 4 16-59
Medale tomaszowian w Viking Race
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 11 (1234) z 14 marca 2014 r.

Tomaszowska ekipa panczenistów na zawodach Viking Race w Holandii
Na torze lodowym w Heerenveen odbyły się międzynarodowe zawody, uważane za mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży. WHolandii była 18-osobowa
grupa reprezentantów Polski, wśród których połowę stanowili tomaszowianie.
Polska reprezentacja na Viking Race w tym roku miała się składać z 12 panczenistów, prezentujących wysoki poziom w zawodach kwalifikujących do wyjazdu, ale PZŁS na wniosek klubów wystąpił do organizatora o zwiększenie naszej ekipy do 18 osób. W podstawowym składzie byli zawodnicy IUKS Dziewiątka: Karolina Bosiek, Jakub Dymkowski, Natalia Jabrzyk i Damian Żurek oraz Katarzyna Dela z Pilicy. Na koszt klubów dołączyli do nich: Karolina Gąsecka, Iga Kapruziak i Iza Tejchman z Dziewiątki oraz piliczanka
Daria Kopacz. Opiekę trenerską sprawowali: Jolanta Kmiecik, Rafał
Brzostowicz i Jaromir Radke z Tomaszowa oraz Grzegorz Kudła z Sanoka i
Artur Parchan z Milanówka.Wszyscy zawodnicy mieszkali u rodzin holenderskich. W pierwszym dniu zawodów Polacy sześciokrotnie stawali na podium. Srebrny i złoty medal na 500 m w kat. 12 lat zdobył Piotr Nałęcki z Górnika Sanok. Pozostałe cztery krążki przypadł zawodnikom Dziewiątki. W kat. 14 lat Bosiek zdobyła srebro na 1000 m (1.25,53) i brąz na 500 m (42,17), Żurek miał srebro na 500 m (40,86), a Gąsecka brąz na 1000 m (43,21). Ponadto na 1000 m Żurek miał czas 1,21,82, Gąsecka 1.25,53.Wszystkie wyniki są ich rekordami życiowymi. W najstarszej kat. 15 lat Kapruziak była jedenasta na 500 m (45,23) i dziewiąta na 1000 m (1,28,88). Pozostali nasi reprezentanci startowali w młodszej grupie. Podopieczni trenera Brzostowicza również uzyskali wartościowe wyniki i bili rekordy życiowe. Dymkowski w kat. 12 lat po dwóch biegach na 500 m był czwarty z czasami 45,88 i 45,84.Wkat. 11 lat Kopacz, choć była najmłodszą łyżwiarką, na 500 m była ósma (48,28 i 48,87), zaś Dela zajęła 19 miejsce (50,60 i 51,26). W kategorii 13 lat Jabrzyk była 13 (47,35 i 46,49), a Tejchman 16 (47,23 i 47,32). W drugim dniu zawodów o kolejne medale postarała się Bosiek, zdobywając srebro na 500 m (42,33) i brąz na 1000 m (1.25,73), co dało jej drugie miejsce w wieloboju. Równie dobrze jechał Żurek. Srebro na 500 m w czasie 40,70 dało mu brąz w wieloboju. Wielobojowy medal brązowy zdobyła też Gąsecka, która mimo niedyspozycji była dwukrotnie piąta na 500 (43,57) i 1000 m (1.27,5). Kapruziak po 12 miejscu na 500 m (44,74) i dziesiątym na 1500 m (2.18,42) w wieloboju została sklasyfikowana na 10 pozycji. Kopacz była ósma w wieloboju, dokładając wyniki: 500 m – 48,20 (8 miejsce) i 49,73 (10). Dela była dziewiętnasta po uzyskaniu czasów 51,34 (22) i 51,21 (18). Dymkowski miał wyniki 45,8 (4) i 45,94 (6), co dało mu szóste miejsce w wieloboju. W wieloboju 13-latków Jabrzyk była trzynasta: 500 m – 46,49 (13) i 1000 m – 1.34,64 (12), aTejchman szesnasta: 500m – 47,50 (16) i 1000 m – 1.35,38 (16). Reprezentacja Polski zdobyła piętnaście medali, z których dziesięć padło łupem tomaszowian, a pięć Nałęckiego z Sanoka (3 złote i 2 srebrne).
***
W weekend w norweskim Bjugn odbyły się mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. W reprezentacji Polski byłaAleksandra Kapruziak z Pilicy. Tomaszowianka w wieloboju została sklasyfikowana na 9 miejscu. Jest to najlepszy występ Polki na MŚJ. Ola na 500 m była trzynasta (41,66), na 1500 m piętnasta (2.09,46), na 1000 m dziewiąta (1.23,14) i dwunasta na 3 km (4.33,65). W biegu drużynowym Kapruziak razem Urszulą Włodarczyk i Magdaleną Czyszczoń uplasowały się na siódmym miejscu.
***
Grupa młodych tomaszowian z Pilicy i Dziewiątki startowała w zawodach na krytym torze lodowym w Berlinie. Rywalizowali na czterech dystansach i ustanowili wiele rekordów życiowych. Oto ich czasy:
500 m –Adam Dymkowski 41,22, Sebastian Król 41,75,MateuszAftyka 41,91, Albert Kołodziejczyk 42,6, Bartłomiej Ostałowski 43,22, Michał Dziubiński 46,63, Wiktor Grzybek 45,70, Karol Jabłoński 54,18, Jakub Brzostowicz 55,26, Natalia Kowalska 46,25, Agata Jabłońska 46,68, Olga Kaczmarek 49,64, Katarzyna Ulkowska 47,20, Patryk Kacperek 48,11, Oskar Ślusarski 48,88, Natalia Głowacka 54,93, Karolina Świnoga 51,97, Natalia Krześlak 54,10, 1000 m – Owczarek 1.20,12, Dymkowski 1.25,14, Król 1.21,60, Aftyka 1.22,61, Kołodziejczyk 1.26,53, Ostałowski 1.28,57, Dziubiński 1.32,37, Grzybek 1.36,11, Jabłoński 1.52,27, Brzostowicz 1.57,78, Kowalska 1.34,57, Jabłońska 1.32,79, Kaczmarek 1.44,99, Ulkowska 1.34,36, Kacperek 1.39,46, Głowacka 1.55,42, Świnoga 1.51,56, Krześlak 1.51,78, 1500 m – Dymkowski 2.11,92,Aftyka 2.07,85, Owczarek 2.03,57, Grzybek 2.32,78, Jabłoński 3.07,26, Brzostowicz 3.01,67, Kowalska 2.29,80, Jabłońska 2.30,46, Kaczmarek 2.40,56, Kacperek 2.34,71, Ślusarski 2.44,77, Świnoga 2.55,79, 3000 m – Król 4.15,93, Kołodziejczyk 4.32,87, Dziubiński 5.01,97, Ostałowski 4.38,16, Ulkowska 5.02,39, Jabłońska 4.54,86.
– Wyjazd do Holandii na Viking Race i na zawody do Berlina naszych zawodników mógł odbyć się dzięki wsparciu władz miasta Tomaszowa (umowa promocyjna) i OSiR-u (użyczył samochód) oraz pomocy finansowej spółek: ZGWK, ZGC i TTBS, a także firmy Aspol, starostwa powiatowego i rodziców zawodników – mówi Jolanta Kmiecik, prezes IUKS Dziewiątka.
– W imieniu zarządu klubui panczenistów składam wszystkim darczyńcom podziękowania.
Łyżwiarski weekend Viking Race, Mistrzostwa Świata Juniorów w Bjugn w Norwegii i międzynarodowe zawody w Berlinie

Polska Reprezentacja na Viking Race w tym roku składała się z 18 zawodników i zawodniczek. Dzięki zaprezentowaniu wysokiego poziomu sportowego w zawodach kwalifikujących do wyjazdu, PZŁS na wniosek Klubów wystąpił do organizatora o zwiększenie polskiej reprezentacji do 18 osób. Poza podstawowym 12 osobowym składem w którym znaleźli się tomaszowianie : Dela Katarzyna - KS Pilica, Bosiek Karolina, Dymkowski Jakub, Jabrzyk Natalia i Żurek Damian wszyscy IUKS ,,Dziewiątka” do ekipy na koszt klubów dołączyli jeszcze Gąsecka Karolina, Kapruziak Iga, Tejchnam Iza z IUKS ,,Dziewiątka i Kopacz Daria z KS Pilica Tomaszów Maz. oraz Marcel Drwięga z Górnika Sanok i Damian Sawa z UKS 3 Milanówek. Opieką trenerką sprawowali trenerzy: Jolanta Kmiecik, Brzostowicz Rafał, Radke Jaromir z Tomaszowa oraz Grzegorz Kudła z Sanok i Artur Parchan z Milanówka. Wszyscy zawodnicy mieszkali u rodzin holenderskich. W pierwszym dniu zawodów Viking Race Polska zdobyła 6 medali. Srebrny i złoty medal na dystansie 500m zdobył zawodnik SKŁ Górnik Sanok Piotr Nałęcki w kat. 12 lat. Cztery medale zdobyli zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka" Tomaszów Maz. Bosiek Karolina brąz na 500m i srebro na 1000m w kat. 14 lat ; Żurek Damian srebro na 500m również w kat. 14 lat i brązowy medal na 1000m zdobyła w tej kategorii druga nasza reprezentantka Karolina Gąsecka. Wszyscy startujący zawodnicy uzyskali wspaniałe wyniki bijąc rekordy życiowe: 500m Bosiek 42,17; 1000m 1:25,53; Żurek -40,86 i 1,21,82 ;, Gąsecka 43,21 ;1000m 1:25,53; Iga Kapruziak zgłoszona w starszej kategorii 15 lat uplasowała się na 10 m : 500m 45,23 (11m) i 1,28,88( 9 m). Pozostali nasi reprezentanci w młodszej grupie , podopieczni trenera Rafała Brzostowicza ,w swoich startach uzyskali również wartościowe wyniki i nowe rekordy życiowe. Dymkowski Jakub w kategorii 12 lat po dwóch biegach na 500m był czwarty z czasami 45,88 i 45,84; Dela Katarzyna w kategorii 11 lat zajęła 19 miejsce z wynikiem 50,60 i 51,26; Kopacz Daria startująca w tej kategorii jako najmłodsza zawodniczka i druga nasza reprezentantka zajęła 8 miejsce 48,28;48,87; W kategorii 13 lat startowały Jabrzyk Natalia, która zajęła 13m 47,35 ; 46,49; i Tejchman Izabela która była 16 z wynikami 47,23 i 47,32. W drugim dniu zawodów o kolejne medale postarali się Karolina Bosiek zdobywając srebro na 500m -42,33 i brąz na 1000m - 1:25,73 oraz srebro w wieloboju; Damian Żurek srebro na 500m 40,70 i brąz w wieloboju; Karolina Gąsecka -brąz w wieloboju , który wywalczyła pomimo niedyspozycji zdrowotnej uzyskując wyniki na 500m -43,57 (5m) i 1000m -1:27,5 ( 5m).Wartościowe wyniki uzyskali również : Iga Karuziak sklasyfikowana w wieloboju na 10m w kat. 15 lat 500m -44,74 ( 12m).1500m 2:18, 42(10m); Kopacz Daria 8 w wieloboju 500m 48,20( 8m);49,73(10m); Dela Katarzyna – 19m w wieloboju 51,34 (22m) i 51,21(18m); Dymkowski Jakub 6m w wieloboju 500m 45,8 (4m) i 45,94 (6m); Jabrzyk Natalia 13m w wieloboju 500m -46,49( 13m) i 1000m 1:34,64( 12m); Tejchman Izabela 16m w wieloboju 500m- 47,50 (16m) i 1000m 1:35,38( 16m) Ogólnie najwięcej medali dla polskiej reprezentacji w tym roku zdobyli zawodnicy z IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki: 10 medali Bosiek Karolina -2 brązowe i 3 srebrne Żurek Damian - 2 srebrne 1 brązowy Gąsecka Karolina - 2 brązowe 48,20, 5 medali dołożył Piotr Nałęcki zawodnik SKŁ Górnik Sanok- 3 złote i 2 srebrne, co dało Polsce, 15 medali i piąta lokatę w punktacji krajów. Jest to trochę gorszy wynik niż w roku ubiegłym ( 3 miejsce i 16 medali) bo w starszej kategorii Polska nie zdobyła żadnego medalu. Wyniki dostępne są na stronie www.pzłs.pl
Poza startem w zawodach Viking Race łyżwiarze tomaszowskich klubów startowali jeszcze w Mistrzostwach Świata Juniorów w Bjugn w Norwegii i międzynarodowych zawodach w Berlinie. Ola Kapruziak nasza najlepsza juniorka zawodniczka KS Pilica Tomaszów Mazowiecki reprezentowała Polskę na MŚJ. Ola w wieloboju została sklasyfikowana na 9 m. Jest to najlepszy występ naszej zawodniczki w MŚJ. Na dystansie 500m była trzynasta - 41,66 na 1500m zajęła 15m -2:09,46 na 1000m - 9m 1:23,14 i na 3000m- 12m 4:33,65. W biegu drużynowym Ola wspólnie z koleżankami z reprezentacji Włodarczyk Urszulą i Magdaleną Czyszczoń uplasowały się na 7m.
![]() |
![]() |
![]() |
Startujący krytym torze lodowym w Berlinie na 3 dystansach zawodnicy KS Pilica i IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki uzyskali bardzo dobre rezultaty poprawiając swoje rekordy życiowe. Na dystansie 500m osiągnięto następujące wyniki :Dymkowski Adam- 41,22;Król Sebastian-41,75;Aftyka Mateusz-41,91;Kołodziejczyk Albert- 42,6;Ostałowski Bartłomiej 43,22;Dziubiński Michał 46,63; Grzybek Wiktor 45,70; Jabłoński Karol-54,18; Brzostowicz Jakub 55,26;Kowalska Natalia 46,25;Jabłońska Agata-46,68; Kaczmarek Olga 49,64;Ulkowska Katarzyna-47,20;Kacperek Patryk-48,11;Ślusarski Oskar- 48,88; Głowacka Natalia-54,93; Świnoga Karolina-51,97; Krześlak Natalia – 54,10; Dystans 1500m: Dymkowski Adam- 2:11,92;Aftyka Mateusz-2:07,85;Owczarek Mateusz – 2:03,57; Grzybek Wiktor 2:32,78; Jabłoński Karol-3:07,26; Brzostowicz Jakub 3:01,67;Kowalska Natalia 2:29,80;Jabłońska Agata-46,68;Kaczmarek Olga 2:40,56; Kacperek Patryk-2:34,71;Ślusarski Oskar- 2:44,77; Świnoga Karolina-2:55,79;
Dystans 3000 m: Król Sebastian-4:15,93;Kołodziejczyk Albert- 4:32,87; Dziubiński Michał -5:01,97; Ostałowski Bartłomiej- 4:38,16; Ulkowska Katarzyna 5:02,39; Jabłońska Agata-4:54,86;
Dystans 1000m:Owczarek Mateusz- 1:20,12; Dymkowski Adam- 1:25,14;Król Sebastian-1:21,60;Aftyka Mateusz-1:22,61;Kołodziejczyk Albert- 1:26,53;Ostałowski Bartłomiej 1:28,57;Dziubiński Michał 1:32,37; Grzybek Wiktor 1:36,11; Jabłoński Karol-1:52,27; Brzostowicz Jakub 1:57,78;Kowalska Natalia 1:34,57;Jabłońska Agata-1:32,79;Kaczmarek Olga 1:44,99;Ulkowska Katarzyna-1,34,36;Kacperek Patryk-1:39,46;Głowacka Natalia-1:55,42; Świnoga Karolina-1:51,56;Krześlak Natalia – 1:51,78;








Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)










