Gosia Kompa w roli głównej

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1428) z 15 grudnia 2017 r.

Ekipa młodzików Pilicy w nowych dresach, kupionych w ramach programu Klub 2017, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (od lewej): Małgorzata Kompa, Aleksandra Przybyła, Oliwia Sygitowicz, Nikola Przybyła, Wiktoria Król, Tomasz Cichowski, Maciej Wojtaszek i Michał Skalski

Na początku grudnia w Sierakowie były mistrzostwa Polski młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomicie spisały się w nich zawodniczki Pilicy Tomaszów. Gwiazdą imprezy byłaMałgorzata Kompa, która sięgnęła po dwa złote medale – indywidualnie i w parze z Nikolą Przybyłą

Zawody rozpoczęły się w sobotę kwalifikacjami turnieju indywidualnego, które jednocześnie były mistrzostwami par. Aż cztery z pięciu młodziczek Pilicy zakwalifikowały się do dziesiątki finalistek. Oraz jeden z dwóch młodzików dostał się do finałowych zmagań. Kwalifikowało się 14 młodzików. Małgorzata Kompa był druga z wynikiem 496 pkt. Siedemnastoma punktami ustępowała rewelacyjnie rzucającej w sobotęMarcie Stachowiak z OSiR Tarnowo Podgórne. Trzecia była Nikola Przybyła z rekordem życiowym 486 pkt. Nic więc dziwnego, że tomaszowianki z dużą przewagą wywalczyły mistrzostwo Polski w parach. Do finału weszły również szósta Aleksandra Przybyła 464 pkt i dziewiąta Oliwia Sygitowicz 457 pkt. Obie dziewczyny ustanowiły życiówki. Sztuka ta nie udała się Wiktorii Król, której start nie wyszedł i uzyskała tylko 394 pkt. W parze z Sygitowicz zajęły ósme miejsce. Z dwójki naszych młodzików lepiej kulał Michał Skalski, który z dziewiątym wynikiem 483 pkt załapał się do finału. Maciej Wojtaszek uzyskał tylko 458 i był dwudziesty. Nic więc dziwnego, że jako para tomaszowianie zajęli dopiero ósme miejsce. W finale znakomitą dyspozycjęmiała Kompa. Jużwpierwszej serii dogoniła liderkę, a po drugiej prowadziła już 40 pkt. Niestety, potem zaczęły się nerwy. Stachowiak poprawiła skuteczność, a tomaszowianka nieco spuściła z tonu. Przed ostatnią seriąGosia ustępowała rywalce z Tarnowa siedmioma punktami, ale nie podłamała się i końcówkę wytrzymała znakomicie. Strąciła 544 kręgle, co jest jej rekordem życiowym i łącznymi wynikiem 1040 pkt zdobyła po raz drugi mistrzostwo kraju. Wyprzedziła drugą Stachowiak czterema kołkami. Pozostałe zawodniczki Pilicy w niedzielę kulały słabiej. Nikola Przybyła zagrała 445 kręgli i spadła z trzeciej na ósmą pozycję. Ola Przybyła uzyskała tylko 437 pkt i była dziewiąta, a Sygitowicz zajęła dziesiąte miejsce (442). Skalski w niedzielę miał nieco lepszy występ niż dzień wcześniej. Jednak 490 pkt nie poprawił jego pozycji. Ostatecznie zajął ósmemiejsce z łącznymrezultatem 973 pkt.Wygrał Michał Bonka z Tarnowa Podgórnego 1025 pkt. Trener Cichowski i zawodnicy dziękują sponsorom, bez których pomocy wyjazd do dalekiego Sierakowa nie byłby możliwy.