Medale z toru na wrotkach

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1350) z 17 czerwca 2016 r.

Kolejne medale tomaszowskich wrotkarzy szybkich w Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie

Ekipa tomaszowskich wrotkarzy ze zdobytymi w Słomczynie trofeami. Z tyłu trenerka Jolanta Kmiecik

W Słomczynie odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Zawodnicy IUKS Dziewiątka i KS Pilica zdobyły 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach. Mistrzostwamiały odbyć się w Dusznikach-Zdroju, ale zostały przeniesione do Słomczyna. Jak mówi trenerka Jolanta Kmiecik, zmiana miejsca zawodów zaskoczyła tomaszowian. Zabrakło odpowiednich kółek na śliski tor i nasi zawodnicy czuli się niepewnie.Na szczęście udało się pożyczyć kółka, co zaowocowało medalami. Jedną z gwiazd mistrzostw była Karolina Bosiek. Tomaszowianka w rywalizacji juniorek B zdobyła trzy złote medale. Była najszybsza na 1000 m, na 5000 m na eliminacje i na 3000 m na punkty. Wtej kategorii druga nasza reprezentantka Karolina Gąsecka wywalczyła srebrny medal na 3000 m na punkty. Juniorka B Damian Żurek zdobył brązowy krążek na 10000 m. Dwa razy na podium stał Jakub Nowak, który w juniorach C sięgnął po srebro na 500 m i brąz na 300 m. Wsztafecie amerykańskiej na dystansie 3000 m złoty medal wywalczyły juniorki B: Bosiek; Gąsecka i Jabrzyk. Juniorzy B: Grzybek, Piotrowski i Żurek zdobyli srebro. Nasza sztafeta do mety dotarła pierwsza, ale za kolizję została przez sędziów zdegradowana na drugie miejsce. Po srebro sięgnęły też juniorki C:Adamowicz, Brajtkrojc i Pecyna oraz juniorzy C: Balcerczyk, Ciesielski i Nowak. Kadetki: Kopacz, Świnoga i Tejchman stały na najniższym stopniu podium, a kadeci uplasowali się na czwartym miejscu. Aż 7 medali zdobyli juniorzy D. Kacper Abratkiewicz wywalczył dwa złota na dwie rundy oraz na 500m. Do tego dołożył srebro na 1000 m i brąz na 1500 m. SzymonWojtakowski wygrał bieg na 1000 m, był drugi na 1500 m i trzeci na 500 m. Zawody w Tomaszowie Kolejne zawody na torze przy ul. Strzeleckiej rozegrane zostaną 17 i 18 czerwca. Będzie to V edycja Grand Prix Tomaszowa. W piątek o godz. 17.00 wystartują dzieci na rolkach krótkich, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczną się wyścigi dla zawodników na rolkach długich o puchary ,,Super Talent 2016”.