Cenna wygrana tomaszowianina - Kręglarstwo klasyczne – sezon na finiszu

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 19 (1345) z 13 maja 2016 r.

Zakończył się cykl Grand Pri\ Polski w sezonie 2015/2016 w kręgi ar stwie. Ostatni turniej wygrał Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów. XXI turniej o Puchar Ally-Vector w Tarnowie Podgórnym zgromadził na starcie 24 panie i aż 44 mężczyzn. W eliminacjach Mocarski kulał znakomicie. Strącił 626 kręgli i aż o 27 punktów wyprzedził drugiego Michał Szulca z Polonii 1912 Leszno. W niedzielę wszyscy kręglarze kulali nieco słabiej. Konrad uzyskał 579 punktów, ale pewnie zwyciężył z łącznym wynikiem 1197 pkL Drugie miejsce utrzymał Szulc (1178), a na trzecie wskoczył siódmy po eliminacjach Piotr Kieliba z Leszna. Wśród pań wygrała Beata Włodarczyk z Polonii, która uzyskała wynik lepszy od mężczyzn - 1205 pkt (596 + 609). Na Grand Prix Polski złożyło się pięć turniejów w: Lesznie, Gostyniu, Tomaszowie, Wronkach i Tarnowie Podgóm-nym. Wśród pań wielką nagrodę zdobyła Kinga Konopa z Polonii Leszno, która nie wygrała żadnego z pięciu turniejów, a tylko trzykrotnie była druga. Zgromadziła 770 pkt. Wśród panów zwyciężył Mikołaj Konopa z Leszna, który uzbierał 930 pkt. Był najlepszy w trzech turniejach Mocarski ostatnim zwycięstwem awansował na dwunastą pozycję, ale był to dopiero jego drugi występ w Grand Prix. Wcześniej we własnej kręgielni był dopiero trzynasty. Pilicy nie stać na finansowanie wyjazdów swych kręglarzy na zawody inne niż rangi mistrzowskiej.

Konrad Mocarski w czasie tomaszowskiego turnieju odebrał z rąk wiceprezydent miasta Zofii Szymańskiej puchar dla najlepszego kręglarza z Tomaszowa