Piliczanie w złocie - Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim młodzików

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1331) z 5 lutego 2016 r.

Nasi panczeniści zdominowali Ogólnopolskie Zawody „Srebrna Łyżwa" 2016.  które w weekend odbyły się w Warszawie. Srebrne statuetki zdobyli Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek z Pilicy. Były to mistrzostwa Polski młodzików. W rywalizacji dziewcząt trzy tomaszowianki znalazły się w czołowej

Czwórce. Gwiazdą zawodów była Jabrzyk, która wygrała wszystkie cztery biegi i wielobój. Dwukrotnie na 500 m uzyskała czas 44,53 i 44,64, na 1000 m 1.30,79, a na 1500 m 2.17,13. Na trzecim miejscu w wieloboju uplasowała się Izabela Tejchman, która zapewniła sobie ten medal dobrym występem na 1000 m. Czas 1.33,40 dał jej brąz na tym dystansie i medal wielobojowy. W pozostałych startach była czwarta. Dwukrotnie na podium

stawała jeszcze Karolina Świnoga, która na 500 m najpierw była druga (44,71), a następnie trzecia (44,81). Na 1000 m była czwarta (1.37,58), a wielobój zawaliła słabym występem na 1500 m (2.33,16). Obie panczenistki są z 1UK.S Dziewiątka.
Nieco mniej udany start mieli tomaszowcy młodzicy, choć cieszyliśmy się ze złotego medalu w wieloboju Wiktora Grzybka. Tomaszowianin we wszystkich startach zajmował drugie miejsce. Na poszczególnych dystansach uzyskał czasy: 500 m 41,18, 1000 m 1.23,91, 1500 m 2.08,67 i 3 km 4.38,13. Z zawodników Dziewiątki Jakub Dymkowski uplasował się w wieloboju na szóstym miejscu, a Oskar Ślusarski na siódmym.
W wyścigach drużynowych na 1600 m tomaszowianki wypadły nieco poniżej oczekiwań. Dziewiątka zajęła drugie miejsce, ustępując o 6 sekund Cuprum Lubin. W naszej ekipie jechały: Świnoga, Tejchman i Natalia Głowacka. Pilica była piąta (Jabrzyk, Natalia Owczarek i Angelika Bednarska).
Chłopcy z Dziewiątki (Dymkowski, Ślusarski i Palryk Kacperek) musieli zadowolić się brązowym krążkiem. Wygrało Cuprum przed Górnikiem Sanok. Piąta była Pilica (Karol Jabłoński, Grzybek i Kamil Rybiński).
Punktację klubową dziewcząt wygrało Cuprum (55 pkl). Drugie miejsce zajęła Dziewiątka (48), a trzecie Pilica (30). W punktacji chłopców Dziewiątka była trzcca (39), a Pilica czwarta (30). Wygrało Cuprum (60).
Trenerami tomaszowrskich młodzików są Jolanta Kmiecik i Rafał Brzostowicz.

Równolegle na torze Stegny odbywały się mistrzostwa Polski mastersów. Niestety, wśród rywalizujących nie było żadnego łyżwiarza z Tomaszowa.
W nadchodzący weekend w Sanoku odbędą się mistrzostwa Polski juniorów oraz zawody łyżwiarstwa szybkiego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Liczymy na kolejne medale tomaszowian.

30.01.2016 - 31.01.2016r. Mistrzostwa Polski Młodzików Srebrna Łyżwa

Ekipa tomaszowskich panczenistów na torze Stegny w Warszawie

Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek, mistrzowie Polski młodzików z medalami i Srebrnymi Łyżwami