Możesz zostać mistrzem - Łyżwiarstwo szybkie - ścigali się najmłodsi

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.

Najlepsze łyżwiarki w kategorii 13 lat. Zwyciężyła Daria Kopacz (w środku) przed Zofią Plutą (od lewej) i Natalią Krześlak

Najlepsi wśród jedenastolatków. Na podium stoją (od lewej): Szymon Wojtakowski, Kacper Abratkiewicz i Dawid Balczerczyk
Najlepsi wśród jedenastolatków. Na podium stoją (od lewej): Szymon Wojtakowski, Kacper Abratkiewiczi, Dawid Balczerczyk

W przedświąteczny weekend w Tomaszowie odbyły się trzecie w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem "I ty zostaniesz mistrzem". Wystartowało ponad 200 łyzwiarek i łyżwiarzy. W imprezie tradycyjnie już prym wiedli tomaszowscy panczeniści z klubów KS Pilica i UKS Dziewiątka. W wieloboju piętnastolatek Karolina Świnoga z Dziewiątki tym razem musiała zadowolić się drugim miejscem. Wygrała dwa wyścigi na 500 m, ale była druga na 1000 i 1500 m, po czym ustąpiła zwyciężczyni tych biegów Kai Gajewskiej z Orlicy Duszniki Zdrój. Ewa Machowczyk z Pilicy była dziewiąta. W tej kategorii Wiktor Grzybek z Pilicy wygrał wszystkie cztery wyścigi. Karol Jabłoński był piąty. Tomaszowianie zdominowali kategorie, czternastolatków. Wśród dziewcząt w wieloboju najlepsza była Katarzyna Dela z Pilicy, która wygrała wszystkie cztery biegi (po dwa na 500 i 1000 m). Szósta była Jagoda Owczarek, a siódma Natalia Głowacka. Wśród chłopców na podium stało dwóch tomaszowian. Zwyciężył Jakub Dymkowski z Dziewiątki, wygrywając wszystkie biegi. Drugi był jego kolega klubowy Oskar Ślusarski, który w trzech startach plasował się, na drugim miejscu, a raz był trzeci. Czwarte miejsce zajął Jakub Śmigieł, szóste Kamil Rybiński, siódme Patryk Kacperek, a dziesiąte Kamil Kozar. Rywalizacja dziewcząt trzynastoletnich była wewnętrzną sprawą zawodniczek Dziewiątki. Zdecydowanie wygrała Daria Kopacz, zwyciężczyni wszystkich biegów (trzy starty na 500 m i jeden na 1000 m). Druga była Zofia Pluta, a trzecia Natalia Krześlak. Piąte miejsce zajęła Wiktoria Jaros, ósme Joanna Zygmunt, a dziewiąte Karolina Badek (wszystkie Pilica). Chłopcy z Pilicy w tej kategorii nie brylowali. Najlepszy był Wiktor Wuls, który zajął czwarte miejsce. Jakub Kępa był szósty, Ernest Kołodziejczyk ósmy. Jakub Brzostowicz dziesiąty, a Kacper Mielowski jedenasty. W rywalizacji dwunastolatek na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Bąkowska z Pilicy. Weronika Pecyna była siódma, Weronika Brajtkrojc dwunasta, Olimpia Adamowicz trzynasta, Oliwią Pietrzak osiemnasta, Julia Kapuścińska dwudziesta pierwsza, Klaudia Bielas dwudziesta druga, a Sandra Fiszbak dwudziesta trzecia. Wśród chłopców po raz pierwszy na podium wdarł się Jakub Nowak z Pilicy, który zajął trzecie miejsce. Jedenasty był Aleksander Kaczmarek, a dwunasty Adrian Wymysło. W kategorii 11 - latków tomaszowianie dominowali. Zdecydowanie najlepszy był Kacper Abratkiewicz, który wygrał wszystkie wyścigi na 100, 300 i 500 m. Za nim uplasował się Szymon Wojtakowski, który na 300 i 500 m był drugi, a na 100 m trzeci (obaj z Pilicy). Trzecie miejsce zajął Dawid Balczerczyk z Dziewiątki, który na 100 m wyprzedził Wojatkowskiego, a w pozostałych biegach był trzeci. Ósmy był Tobiasz Ciesielski, a dziewiąty Antoni Pluta. Tomaszowianki nie spisały się najlepiej. Ich miejsca: 6. Milena Bosiek, 10. Angelika Chmal, 12. Małgorzata Kompa, 15. Patrycja Gliszczyńska, 19. Laura Piekarska, 20. Paula Danielik. Wśród najmłodszych łyżwiarzy (10 lal i młodsi) tomaszowianie nie błyszczeli. W czołówce widoczni byli tylko chłopcy. Mikołaj Bielas zajął szóste miejsce, a Mateusz Kochmaniewicz ósme. Miejsca naszych dziewczyn: 9. Aleksandra Koska, 13. Kornelia Wuls, 21. Iga Smejda, 24. Patrycja Dziubałtowska, 27. Amelia Janas, 36. Nadia Charkie wieź, 37. Julia Pawlik, 39. Aniela Świnoga, 40. Nina Kociucka, 42. Nadia Kluf. Na koniec zawodów rozgrywane były biegi drużynowe. W rywalizacji dziewcząt starszych (13-14 lat) tomaszowianki z Pilicy były drugie za Cuprum Lubin. Naszą ekipę tworzyły: Dela, Machowczyk i Owczarek. Rywalizację chłopców także wygrało Cuprum, a Pilica była druga. Jechali: Grzybek, Jabłoński i Rybiński. Trenerami naszej młodzieży są: Jolanta Kmiecik, Ewelina i Rafał Brzostowiczowie, Marcin Jabłoński, Rafał Ślusarski i Jaromir Radke.