Nie dla nich podium

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50/51 (1325/1326) z 18 grudnia 2015 r.

W weekend rozegrane zostały 42 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 29 Mistrzostwa Par w Kręglarstwie Sportowym. W imprezie pod patronatem prezydenta Tomaszowa zawodnicy Pilicy wypadli słabo. Do rywalizacji w kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej wystartowała ponad 70-osobowa grupa zawodników z całej Polski. W gronie tym znalazło się sześciu reprezentantów tomaszowskiej Pilicy. Po eliminacjach prowadził Arkadiusz Stachecki z OKSiT Puck z wynikiem 591 pkt. Tomaszowscy kręglarze w sobotę nie byli w dobrej formie. Tylko trzech z sześciu zawodników Pilicy zakwalifikowało się do półfinałów. Przyzwoicie zaprezentował się tylko Konrad Mocarski, który z 577 kręglami zajął szóste miejsce i do podium tracił tylko 3 „oczka”. Maciej Witek był czternasty (561), a Paweł Osiński piętnasty (560). Z pozostałych piliczan fatalnie wypadł Tadeusz Śliwiński. Najlepszy kręglarz Pilicy w ostatnich latach, wielokrotny mistrz kraju, tym razem strącił tylko 533 kręgle, które dały mu 26 miejsce. Michał Dębicki był dwudziesty (539), a Szymon Klimek zajął ostatnie 51 miejsce z wynikiem tylko 434 pkt. Sobotnie eliminacje wyłoniły najlepsze dwanaście pań i osiemnastu panów, którzy zagrali w niedzielę rano w półfinałach. Wpółfinale tomaszowscy kręglarze kulali znacznie gorzej i żadnemu nie udało się przebić do finału. W tym roku zmieniony został system rozgrywania zawodów mistrzowskich i wprowadzono dodatkową rundę – półfinał, a w ścisłym finale rywalizuje tylko sześciu kręglarzy. W półfinale wprost rewelacyjnie kulał Jakub Osiewicz ze Startu Gostyń, którego wynik 616 pkt wyprowadził na pozycję wicelidera. Prowadzenie utrzymał Stachecki (593). Tomaszowianie na tym etapie pożegnali się ze zmaganiami. Mocarski nie zagrał źle, bo uzyskał 568 pkt, ale rywale grali znacznie lepiej. Wystarczyło to do zajęcia dziewiątego miejsca.Witek i Osiński wykulali tylko po 526 pkt i spadli odpowiednio na szesnaste i siedemnaste miejsce. W niedzielne południe formę utrzymał Osiewicz, który w finale strącił 582 kołki, co dało mu tytuł mistrza Polski (w sumie 1763 pkt). Na drugie miejsce spadł Stachecki z wynikiem 567 pkt i łącznie 1751 pkt, a na najniższy stopień podium wynikiem 573 pkt wskoczył Mikołaj Konopa z Polonii 1912 Leszno (1731 pkt). W mistrzostwach Polski kobiet tradycyjnie już nie było przedstawicielek Tomaszowa. Indywidualnie na podium znalazły się dwie reprezentantki Polonii Leszno. Zwyciężyła Anna Chwastyniak z wynikiem 1617 pkt (586 + 543 + 523), a trzecia była Joanna Lajtke 1604 pkt (552 + 523 + 550). Przedzieliła je Agnieszka Kowalska z Dębinek Gdańsk 1601 (577 + 526 + 531). Eliminacje były jednocześnie mistrzostwami par. Sumowano wyniki dwóch zgłoszonych jako duety zawodników lub zawodniczek. W mistrzostwachmęskich złoty medal zdobyli Piotr Kieliba i BartoszWłodarczyk z Leszna (1155 pkt). Drugie miejsce zajęli Adam Adolph i Stachecki z Pucka (1146), a trzecie Jarosław Bonk i Leszek Torka z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne (1141 pkt). Mocarski i Śliwiński sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu (1110), a Dębicki i Witek na ósmym (1100 pkt). W rywalizacji pań najlepszy okazał się duet Polonii Chwastyniak i Konopa, które uzyskały łącznie 1098 pkt. Drugie miejsce zajęły gdańszczanki Kowalska i Sylwia Wirkowska (1081), a trzecie Liwia Strzelczyk i Izabela Torka z Alfa-Vector Tarnowo (1058). W niedzielę na kręgielni W niedzielę rozegrane zostaną mecze ósmej kolejki superligi kręglarskiej. Pilica podejmować będzie Start Gostyń. Mecz w kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbędzie się w niedzielę o godz. 12.00.