Ola w złocie - Łyżwiarstwo szybkie

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1280) z 6 lutego 2015 r.

Osiem medali (w tym pięć najcenniejszych) zdobyli reprezentanci Tomaszowa w Zakopanem, gdzie odbyły się zawody łyżwiarstwa szybkiego w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych oraz mistrzostwa Polski juniorów. Sześć złotych krążków zawisło na szyi Aleksandry Kapruziak. Zawodniczka Pilicy drugi rok z rzędu była gwiazdą mistrzostw juniorów. Wygrała wszystkie cztery wyścigi indywidualne i wielobój. Do tego dołożyła złoto w biegu drużynowym. Czwarte miejsce w wieloboju zajęła Natalia Kowalska z Dziewiątki, która była czwarta na 100 i 1500 m oraz szósta na 500 m i 3 km. Jej koleżanka klubowa Magdalena Bednarek zajęła siódmą lokatę. W biegu drużynowym na sześć okrążeń toru nasze dziewczyny (Kapruziak, Kowalska i Bednarek) wyprzedziły reprezentację woj. dolnośląskiego o 15 sekund. Szóste miejsce wśród juniorów zajął MateuszAftyka. Tuż za nim uplasował się Albert Kołodziejczyk. Kołodziejczyk, Aftyka i Śmigiel cieszyli się za to ze srebrnego krążka po biegu drużynowym, w którym ustąpili Podkarpaciu.
***
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży też mieliśmy sukcesy, a były one dziełem chłopców. W rywalizacji juniorów młodszych świetnie spisał się Mateusz Owczarek, który przywiózł spod Tatr 5 krążków, w tym jeden najcenniejszy. Mistrzem został w biegu drużynowym, w którym startował z dwoma łyżwiarzami Błyskawicy Domaniewice –Arturem i Sebastianem Janickimi. Tomaszowianin zdobył srebrny medal w wieloboju. Zmagania rozpoczął od czwartych miejsc na 500 i 3000 metrów. W biegu na 1500 m zawodnik Pilicy był trzeci, a na najdłuższym dystansie 5 km wywalczył drugą lokatę, która dała mu podium w wieloboju. Dodatkowo rozgrywany był bieg na 1000 m, w którym Mateusz także wywalczył srebro. Drugi z naszych reprezentantów w tej kategorii wiekowej Bartłomiej Ostałowski zawody zakończył na 13 pozycji. Piątą lokatę w kategorii juniorekmłodszych wywalczyła Katarzyna Ulkowska. Tomaszowianka biegi na 500 i 3000 metrów zakończyła na czwartej pozycji, a na 1000 i 1500 metrów była siódma. Szkoleniowcami naszych panczenistów są Jolanta i Wiesław Kmiecikowie oraz Marek Łakomski.