Złotka z Pilicy - Łyżwiarskie emocje na torze lodowych pod Tatrami

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1279) z 30 stycznia 2015 r.

Ulkowska, Dębowska i Kapruziak na podium ze złotymi medalami

W Zakopanem odbyły się XXXIV Mistrzostwa Polski wWieloboju Sprinterskim. Drugi rok z rzędu panie z Pilicy wywalczyły tytuł mistrzowski w biegu drużynowym, a panowie dołożyli brąz. Indywidualnie Ola Kapruziak została wicemistrzynią.Wdodatku Roland Cieślak nieoczekiwanie zdobył złoty krążek w zaległym biegu na 10 km. Gwiazdą zawodów była olimpijka z Soczi Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk), która wygrała wszystkie biegi. W dwóch startach na 500 m uzyskała czasy 40,88 i 40,95, a 1000 m przejechała w czasie 1.20,77 i 1.21,46). Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Kapruziak z Pilicy, która w biegach na 500 m zajmowała drugiej miejsce (41,29 i 41,49), a na 1000mbyła dwukrotnie trzecia (1.22,58 i 1.23,68). Tomaszowianka wyprzedziła broniącą tytułu z ubiegłego roku Katarzynę Woźniak (AZS AWF Katowice). Dodajmy, że Ola jest juniorką i niebawem będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata wWarszawie. Aleksandra Dębowska w wieloboju zajęła siódme miejsce, a Katarzyna Ulkowska była trzynasta. Rywalizacja mężczyzn była bardziej wyrównana. O tytuł mistrzowski do końca walczyli mistrz olimpijski Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) i sprinter Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa). Złoto zdobył ten ostatni, wygrywając biegi na 500 m (35,91 i 36,11) oraz dwa razy zajmując trzecie miejsce na 1000 m (1.12,87 i 1.12,05). Startowali dwaj tomaszowianie. Mateusz Owczarek był jedenasty, a Adam Dymkowski zajął 19 miejsce. Na zakończenie zmagań w sobotę odbyły się biegi drużynowe. Rywalizację kobiet zdecydowanie wygrała Pilica, którą reprezentowały: Kapruziak, Dębowska i Ulkowska.Wyprzedziła Cuprum Lubin i AZS Katowice. Bieg panów wygrał Górnik Sanok. Drugi był Orzeł Elbląg, a Pilica zajęła trzecie miejsce. Jechali: Cieślak, Owczarek i Dymkowski.
***
WSanoku odbyła się ponadto rywalizacja na 5 km kobiet i 10 km mężczyzn. Były to zaległe biegi z grudniowych mistrzostw Polski na dystansach. Rewelacyjnie spisał się Roland Cieślak, który wygrał najdłuższy bieg na lodowym torze z czasem 14.30,47. Zawodnik Pilicy wyprzedziłAdrianaWielgata z Elbląga o prawie 24 sekundy. Jedyna tomaszowianka na najdłuższym dystansie Agata Jabłońska z Dziewiątki była szósta (8.42,70). WygrałaWoźniak