Prezes z pucharem - Początek sportowego roku na tomaszowskiej kręgielni

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1276) z 9 stycznia 2015 r.

Zwycięzcą jubileuszowego XXX turnieju Noworocznego o Puchar Prezesa Klubu Sportowego „PILICA” został - Jan ŚNIOSZEK z wynikiem 367 pkt.

Po dekoracji. Na górze podium najlepszy kręglarz Jan Śnioszek i najlepsza kręglarka Danuta Dziubecka

Jan Śnioszek, prezesa Klubu Sportowego Pilica, wygrał jubileuszowy, XXX Noworoczny Turniej Kręglarski i zdobył ufundowany przez siebie puchar i... butelkę szampana. Sportowy rok w Tomaszowie od blisko trzydziestu lat zaczyna się 1 stycznia w kręgielni. Noworoczny turniej rozegrany został już 30 raz. Jest to impreza otwarta i może w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy ma chęci i siły. Z zawodowcami walczyli więc amatorzy. Na równi panie i panowie.Wszyscy wykonywali po 60 rzutów do pełnych (po 15 na czterech na torach). W samo południe w Nowy Rok do obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej tym razem przybyło 31 uczestników, w tym pięć kobiet. W tym roku tryumfy święcili amatorzy, a właściwie weterani. Zwyciężył Jan Śnioszek, który strącił 367 kręgli. Rzucał najrówniej. Na każdym torze zdobywał co najmniej 90 punktów. Za nim uplasował się Jacek Lasota z wynikiem 365 pkt. Dopiero trzeci był pierwszy zawodowiec. Tadeusz Śliwiński, najlepszy od lat kręglarz Pilicy przewrócił także 365 kołków, ale miał od Lasoty mniej dziewiątek, czyli strąconych kompletów kręgli. Najlepsza z pań zajęła szóste miejsce. Danuta Dziubecka uzyskała wynik 356 punktów. W dziesiątce byli jeszcze: 4. Szymon Klimek (361), 5. Tomasz Wojciechowski (357), 7. Anna Śliwińska (354), 8. Sebastian Wiskowski (353), 9. Konrad Mocarski (353), 10. Adam CzajkaWitek (351). Organizatorzy dziękują Dominikowi Adamczykowi za tradycyjne sponsorowanie zawodów. Kolejny turniej noworoczny już za