Pilica bez medalu - Kręglarstwo klasyczne. Finał superligi

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.

Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski wywalczyła Polonia 1912 Leszno, a za nią uplasowały się dwie ekipy –Alfa-Vector, Komputronik Tarnowo Podgórne. Tomaszowianie nie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem było utrzymanie się na podium, a musili zadowolić się czwartym miejscem. System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach – mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u liderawLesznie.Ale te zawody niemiały wpływu na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli. Żadne zmiany nie nastąpiły. Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczyło czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane były punkty: 4 dla najlepszego, 3 dla drugiego itd. Na koniec drużyny otrzymały punkty za końcowy wynik (liczba strąconych kręgli) na identycznej zasadzie jak indywidualnie. Dla Pilicy punktowali: KonradMocarski 607 (drugi w swojej turze), Tadeusz Śliwiński 546 (czwarty), Paweł Osiński 559 (trzeci), Michał Dębicki 566 (drugi).
Tabela końcowa ligi:
1. Polonia 17 pkt (13 + 4)
2. Alfa-Vector I 11 pkt (8 + 3)
3. Alfa-Vector II 11 pkt (10 + 1)
4. Pilica 11 pkt (9 + 2)
Polonia wywalczyła prawo startu w Klubowym Pucharze Świata.Alfa-Vector I wystąpi w Klubowym Pucharze Europy, a Alfa-Vector II zagra w Pucharze NBC. Piliczanie pozostaną w kraju.