Marzenia się spełniają - Tomaszowski trener łyżwiarstwa szybkiego Wiesław Kmiecik, jako szkoleniowiec kadry narodowej w sobotę triumfował wraz ze swym podopiecznym Zbigniewem Bródką na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 8 (1231) z 21 lutego 2014 r.

foto4682

Zbigniew Bródka i Wiesław Kmiecik

Tomaszowski trener łyżwiarstwa szybkiego Wiesław Kmiecik, jako szkoleniowiec kadry narodowej w sobotę triumfował wraz ze swym podopiecznym Zbigniewem Bródką, który zdobył złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w biegu na 1500 m.

15 lutego 2014 roku zapisał się w historii polskiego sportu złotymi zgłoskami. Po południu rywalizację na dystansie 1500 metrów rozpoczęli panczeniści, w tym trzech Polaków. Kibice najbardziej liczyli na medal Zbigniewa Bródki. Zawodnik Błyskawicy Domaniewice w ubiegłym roku zdobył Puchar Świata na tym dystansie i wymieniany był w gronie faworytów, ale z pewnością nie do złota. Tymczasem skromny strażak z Łowicza zdobył mistrzostwo olimpijskie, wygrywając o 0,003 sekundy z głównym faworytem Koenem Verweiem z Holandii. Bródka swoje największy sukcesy osiągnąłwkadrze narodowej, gdy jej szkoleniowcem został Wiesław Kmiecik, trener Pilicy Tomaszów. Kmiecik urodził się w Gorlicach, łyżwiarstwa uczył się w Zakopanem, a do Tomaszowa przyjechał prawie 30 lat temu jakomłody trener. W latach 90. ubiegłego wieku był trenerem reprezentacji Polski. Po latach wrócił do kadry. Teraz mógł się cieszyć zmedalu swojego zawodnika – pierwszego złotego medalu polskiego panczenisty.