Mateusze w złocie i srebrze - Kręglarstwo najmłodszych w wydaniu mistrzowskim

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.

W Lesznie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy Pilicy. Mateusz Goździk zdobył złoty medal indywidualnie i srebrny w parze z Mateuszem Kutą. Weliminacjach tomaszowski kręglarz miał najlepszy wynik 524 punkty. W finale zagrał jeszcze lepiej. Strącił 538 kręgli i z ogromną przewagą zdobył tytuł mistrzowski (1062 pkt). Mateusz Kuta w sobotę uzyskał 475 pkt, a niedzielę dołożył 491 kołków. Wynik 966 pkt dał mu szóste miejsce.Wfinale kulał jeszcze Szymon Kosz, który był czternasty 897 (436 + 461). Norbert Pytel zakończył występ na eliminacjach. Łączny wynik Goździka i Kuty z eliminacji 999 pkt dał im srebrny medal w parach. O dziesięć „oczek” ustąpili parze z Tarnowa Podgórnego. Pytel i Kosz zajęli dziewiąte miejsce. W rywalizacji młodziczek tomaszowianki już tak nie błyszczały. Angelika Wojtaszek zajęła tak nielubiane czwarte miejsce 943 pkt (474 + 469). Joanna Pawłowska była piąta 941 pkt (467 + 474), a Julia Sidło szósta 933 (447 + 486). Wklasyfikacji par Pawłowska i Sidło zajęły czwarte miejsce.Wygrał duet z Polonii 1912 Leszno. Trenerem młodych kręglarzy tomaszowskich jest Tomasz Cichowski. Goździk swym występem zwrócił uwagę szkoleniowców PZK i został powołany do kadry Polski juniorów młodszych, choć do tej kategorii wiekowej wejdzie dopiero w przyszłym roku.

Ekipa Pilicy na mistrzostwa Polski młodzików. Stoją (od lewej): prezes Jan Śnioszek, trener Tomasz Cichowski, Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, Joanna Pawłowska, Julia Sidło i Angelika Wojtaszek, w dole Norbert Pytel i Szymon Kosz.)

Ekipa Pilicy na mistrzostwa Polski młodzików. Stoją (od lewej): prezes Jan Śnioszek, trener Tomasz Cichowski,
Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, Joanna Pawłowska, Julia Sidło i Angelika Wojtaszek, w dole Norbert Pytel i Szymon Kosz.)