Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek 1-5 marca 2017r.

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W dniach 01.-05. marca na czterotorowej kręgielni we Wronkach rozgrywany był 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek.

W imprezie brało udział 11 klubów i 153 zawodników.

Rewelacyjnie wypadły w turnieju młodziczki Pilicy zdobywając złoty i brązowy medal. Małgorzata Kompa była pierwsza po eliminacjach (515 kolejna życiówka), utrzymała dobry wynik w finale 495 i z łącznym wynikiem 1010 zdobyła złoty medal. Dobrą grą popisała się Daria Zdulska w eliminacjach 488 i siódme miejsce, a w finale z życiówką 507 łącznie 995 zdołała się przebić na 3 miejsce.

Bardzo dobrym debiutem okazał się występ Danieli Busiak w kategorii dzieci, która po eliminacjach z wynikiem życiowym 318 była czwarta, w finale uzyskała kolejny rekord życiowy 335 i ostatecznie z wynikiem 653 zdobyła srebrny medal.

Dobrze zaprezentowali się również juniorzy młodsi Pilicy. Szymon Kosz po eliminacjach był drugi z wynikiem 575, w finale strącił 527 (grał z kontuzją) i ostatecznie z łącznym wynikiem 1102 zdobył brązowy medal, a Mateusz Goździk rozgrywając dwa równe mecze (eliminacje 546, finał 553) z wynikiem 1099 uplasował się na czwartej pozycji.

W eliminacjach dobrze zagrał Filip Skalski (545) dostając się do finału na 7 pozycji, lecz w finale nie utrzymał tempa gry (485) i z wynikiem 1030 zajął 8 miejsce.

Słabiej zagrały juniorki młodsze Julia Sidło 528, Angelika Wojtaszek 528 i Joanna Pawłowska 519. Wyniki te nie pozwoliły zakwalifikować się do finału.

Podobnie zagrali młodzicy którzy w większości grają pierwszy rok w tej kategorii wiekowej. Osiągnęli wysokie wyniki w stosunku do swojego wieku, lecz na finał trochę zabrakło.

W klasyfikacji klubowej Pilica zajęła wysokie drugie miejsce.

Wyniki i miejsca naszych zawodników zajmujących miejsca poza podium przedstawiają się następująco:

Młodziczki- Monika Kaluszka (475-9), Oliwia Sygitowicz (453-13), Wiktoria Król (449-15), Aleksandra Przybyła(445-18), Kinga Klimek(434-19), Nikola Przybyła(434-20)

Młodzicy- Michał Skalski(494-10), Igor Sowik(493-12),Maciej Wojtaszek(468-22),

Juniorki młodsze- Julia Sidło(528-9), Angelika Wojtaszek(528-11), Joanna Pawłowska(519-12)

Juniorzy młodsi- Dawid Adamski(508-29)

W dniach 4-5. marca na kręgielni w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Sprincie w których reprezentant Pilicy Szymon Klimek zajął tak nielubiane czwarte miejsce, a Paweł Osiński odpadł w eliminacjach.

Wyniki naszych kręglarzy dobrze prognozują występy na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które już 30 marca rozgrywane będą na tomaszowskiej kręgielni. Bardzo serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.