Dublet kręglarzy Pilicy w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu 10-11 grudnia 2016r.

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W minioną sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016r. kręglarze Pilicy zmagali się w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Reprezentację Pilicy stanowiły 3 juniorki młodsze, 1 młodziczka i 3 juniorów młodszych.
Zawody rozgrywane były na trudnej technicznie, czterotorowej kręgielni „Czarna Kula” w Poznaniu i zakończyły się dużym sukcesem juniorów młodszych - Mateusza Goździka i Szymona Kosza, którzy po zaciętym pojedynku finałowym zdobyli złoty i srebrny medal przed Gracjanem Machajem z 9-tki Amica Wronki.
Goździk wygrał z Koszem różnicą jednego kręgla, wynik rozstrzygnął ostatni nieudany rzut Kosza właśnie do jednego kręgla. Przy remisie wygrałby Kosz większą ilością zbieranych kręgli.
Nieco słabiej wypadły juniorki młodsze Pilicy plasując się na 4 pozycji Julia Sidło i 6 Angelika Wojtaszek. Nie wyszedł start naszej 3 juniorce Joannie Pawłowskiej, która zajęła dopiero 12 miejsce.
Startowali jeszcze:
junior młodszy Dominik Cyniak - 14 miejsce oraz młodziczka Daria Zdulska, która zajęła niezłe 9 miejsce.
Startem tym nasi juniorzy młodsi podkreślili swoją obecność w czołówce krajowej tej kategorii wiekowej.