Wspaniały sukces kręglarzy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Gostyniu !!!

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

Na zdjęciu od lewej u góry:
Katarzyna Paduszyńska, Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska, u dołu:
trener Tomasz Cichowski, Dominik Cyniak, Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Mateusz Kuta.

WYNIKI - W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

Deszcz medali dla kręglarzy Pilicy.

W dniach 01.-03. kwietnia br. na sześciotorowej kręgielni w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym.

Były to Mistrzostwa Polski indywidualne, MP par juniorek i juniorów młodszych, MP tandemów mieszanych, MP sprintów oraz MP drużynowe.

Tomaszowscy kręglarze zdominowali gostyńską kręgielnię w większości konkurencji. Już w piątek Joanna Pawłowska i Julia Sidło zdobyły złoty medal w parze, Pawłowska wygrała eliminacje indywidualne, wchodząc do finału, który miał się odbyć w niedzielę, a Sidło zakwalifikowała się na ósmym miejscu. Zaraz po dziewczętach swoje zmagania rozpoczęli chłopcy. Mateusz Goździk i Szymon Kosz w parze zdobyli srebro, a Goździk zakwalifikował się do finału indywidualnego na trzeciej pozycji.

W sobotę rozgrywano MP drużynowe. Drużyna juniorek Pilicy w składzie: Joanna Pawłowska, Katarzyna Paduszyńska, Julia Sidło, Angelika Wojtaszek zdobyły srebrny medal, a drużyna męska w składzie: Dominik Cyniak, Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Mateusz Kuta zajęła szóste miejsce.

Następnie w sobotę rozgrywano MP tandemów mieszanych, gdzie J.Pawłowska z Sz. Koszem zdobyli kolejne złoto, a A.Wojtaszek z M. Kutą srebrny medal.

W dalszej kolejności rozgrywano MP sprintów. Jak sama nazwa wskazuje jest to bardzo szybka konkurencja rozgrywana systemem pucharowym „wygrywasz albo odpadasz”. Juniorki nie miały szczęścia, Sidło odpadła w pierwszym pojedynku, jak się później okazało z przyszłą mistrzynią, a Pawłowska odpadła w ćwierćfinale zajmując ósmą pozycję. W sprintach męskich Kosz i Goździk, wspinając się po drabince eliminacyjnej doprowadzili do bratobójczej walki finałowej, z której Goździk wyszedł zwycięsko - złoto, a Kosz srebrny medal.

W niedzielę rozegrano finały indywidualne, niestety juniorkom nie udało się zdobyć miejsc medalowych. Pawłowska spadła z 1 na 7 pozycję, a Sidło utrzymała 8.

Rewelacyjnie zaś zagrał w finale Mateusz Goździk, który startując z 3 pozycji

i uzyskując kolejną swoją życiówkę (589 kręgli), a w sumie z wynikiem

z półfinału (571 kręgli) uzyskał 1160 dorzucił kolejny już złoty krążek.

Mateusz, jako indywidualny mistrz Polski uzyskał nominację do startu

w Pucharze Świata w kat. U-18 oraz w Mistrzostwach Świata w kat. U-23, które odbędą się w dn. 15-22.05.16. w Novigradzie w Chorwacji.

Mateusz Goździk i Julia Sidło otrzymali również powołanie do Kadry Narodowej Juniora, a więc o kategorię wyżej niż grają obecnie.

Podsumowując, w klasyfikacji medalowej klubów Pilica zajęła pierwsze miejsce zdobywając 8 medali (4 złote, 4 srebrne), a w klasyfikacji medalowej województw drugie miejsce za Wielkopolskim (reprezentowanym przez 6 klubów), które łącznie zdobyło 13 medali. W klasyfikacji punktowej województw Łódzkie było drugie 58pkt. zaWielkopolskim 152 pkt. i przed Małopolskim 24pkt.