Klub Sportowy " Pilica" - Rok założenia 1930

HISTORIA    GALERIE  ZDJĘĆ    W MEDIACH    SPONSORZY    KSIĘGA  GOŚCI    CHAT     KONTAKT

Roland w blasku złota

Pięć złotych medali mistrzostw Polski oraz jeden srebrny zdobył Roland Cieślak - junior Pilicy Tomaszów. Nasz panczenista nie dał rywalom nawet cienia szansy na jakikolwiek tytuł mistrzowski w startach indywidualnych.
W czasie minionego weekendu na torze lodowym w Sanoku odbyły się zawody w łyżwiarstwie szybkim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostwa Polski juniorów. W imprezie tej z dobrej strony pokazali się panczeniści Pilicy Tomaszów, którzy zdobyli w sumie 10 medali.
Z rywalizacji juniorów na tomaszowskim torze najlepiej wypadł Roland Cieślak, który wygrał pewnie cztery biegi indywidualne oraz wielobój, a na koniec dorzucił srebrny krążek w biegu drużynowym, w którym startowali też Bartosz Kołodziejczyk i Artur Roźej. Jeszcze juniorki (Janusza Styś, Marta Warych, łga Łakomska) zdobyły złoty medal w biegu drużynowym, ale radość nieco ogranicza fakt, że zgłosiła się tylko jedna ekipa.
Wyniki naszych juniorek i juniorów:
500 m - 5. Styś 49,74, 6. Warych 49,85, 7. Łakomska 53,13,
1.000 m - 5. Styś 1.38,00, 6. Warych 1.40,61, 7. Łakomska 1.46,93,
1.500 m - 5. Styś 2.36,10, 6. Warych 2.38,06, 7. Łakomska 3.05,99,
3.000 m - 4. Styś 6.05,6, 5. Warych 6.07,9, - .
wielobój - 5. Styś, 6. Warych, 7. Łakomska.
500 m - l. Cieślak 39,59, 8. Kołodziejczyk 43,53, 9. Roźej 45,87, 10. Norbert Jakubczyk 48,78,
1.500 m- l. Cieślak 1.59,43, 8. Kołodziejczyk 2.09,82, 9. Jakubczyk 2.21,45,
3 km - l. Cieślak- 4.19,1, 5. Kołodziejczyk 4.37,0, 9. Jakubczyk 5il6,6,
5 km - l. Cieślak 7.41,4, 5. Kołodziejczyk 8.04,0, 9. Jakubczyk 9.12,9
wielobój - l. Cieślak, 7. Kołodziejczyk, 9. Jakubczyk.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży o brązowy medal postarała się Aleksandra Dębowska, która była trzecia na 500 m. Drużyna dziewcząt (Dębowska, Natalia Stankowska, Katarzyna Wrzosek) pojechała bardzo dobrze i wywalczyła srebrny medal za Warszawą. Nieźle spisała się leż drużyna chłopców. Mateusz Warych, Jędrzej Krupiński i Artur Niepołomski wywalczyli brązowy krążek.
Wyniki naszych łyżwiarzy w OOM:
dziewczęta
500 m - 3. Dębowska 47,32, 6. Bożena Belica 48,97, 8. Wrzosek 49,16, 11. Stankowska 50,86, 15. Klaudia Jeleń 56,99, 17. Katarzyna Goździk 59,53,
1000 m- 5. Dębowska 1.35,63, 6. Stankowska 1.36,45, 7. Belica 1.38,84, 8. Wrzosek 1.39,32, 16. Jeleń 1.57,83, 17. Goździk 2.03,38,
1500 m - 5. Dębowska 2.31,89, 6. Stankowska 2.33,01, 7. Wrzosek 2.35,21, 9. Belica 2.41,92, 16. Jeleń 3.08,16, 17. Goździk 3.08,46,
3.000 m - 6. Dębowska 6.10,0, 7. Wrzosek 6.12,1, 9. Belica 6.39,8, 15. Goździk 7.44,4, 16. Jeleń 8.09,3,
wielobój - 5. Dębowska, 6. Stankowska, 7. Wrzosek, 8. Belica, 15. Jeleń, 16. Goździk.
chłopcy
500 m - 13. Warych 43,33, 14. Krupiński 43,66,
1.500 m - 11. Warych 2.12,86, 12. Krupiński 2.14,68, 18. Niepołomski 2.19,35
3 km - 9. Warych 4.43,9,15. Krupiński 5.00,3,
5 km - 7. Warych 8.19,1,10. Krupiński 8.45,8,
wielobój - 8. Warych, 10. Krupiński.
Pilica wygrała zdecydowanie punktację klubową. Sukces ten zapewnił Łódzkiemu drugie miejsce w klasyfikacji województw, tuż za gospodarzami, czyli Małopolską.
W czasie nadchodzącego weekendu na tomaszowskim torze odbędą się finały Pucharu Polski i Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych.